Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V (2024) та Apple M1 Pro (2021) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для ноутбуків на Windows із акцентом на високу однопотокову продуктивність, другий — флагманський ARM-чіп Apple для MacBook Pro, відомий своєю енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V випереджає Apple M1 Pro в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2864 vs 2328, Cinebench R23: 1967 vs 1529) та демонструє кращу продуктивність у фотообробці та трасуванні променів. Однак M1 Pro перемагає в багатопотокових завданнях (Passmark багатоядерний: 21864 vs 19288), стисненні файлів та компіляції коду. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але Ultra 9 288V свіжіший і пропонує вищу пікову швидкодію в однопотокових сценаріях. Вибір залежить від екосистеми: Windows проти macOS.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 288V значно швидший — Geekbench 6 (2864 проти 2328) та Cinebench R23 (1967 проти 1529) підтверджують перевагу в 20-28%.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Pro лідирує в Passmark багатоядерному (21864 проти 19288) та компіляції Clang (82.4 Klines/sec проти 69 Klines/sec), що вказує на кращу оптимізацію для паралельних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про однаково високу енергоефективність, але M1 Pro використовує ARM-архітектуру, яка традиційно споживає менше енергії в легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 9 288V має вищий бал (37 проти 34) та кращу продуктивність у трасуванні променів (14.5 Mpixels/sec проти 10.7 Mpixels/sec), що робить його привабливішим для графічних завдань.
  • Рік виходу та екосистема: Intel Core Ultra 9 288V вийшов у 2024 році, тоді як Apple M1 Pro — у 2021. Ultra 9 288V орієнтований на Windows-ноутбуки, а M1 Pro — на macOS, що визначає сумісність із програмним забезпеченням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 12108

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 117 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 10305

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 3.3 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 33x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 1024 2048
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 5,3 терафлопс
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Apple M1 Pro?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх, оптимізованих під Windows. Однак M1 Pro може бути кращим у нативних іграх для macOS.

Чи варто обирати Apple M1 Pro у 2024 році?

Так, M1 Pro досі актуальний для завдань, що потребують багатопотокової обробки (компіляція, стиснення), і пропонує відмінну енергоефективність. Але якщо потрібна максимальна однопотокова швидкодія, Ultra 9 288V кращий.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M1 Pro на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, тоді як Intel Ultra 9 288V ефективний під навантаженням.

Чи можна порівнювати ці процесори для відеомонтажу?

Так, для відеомонтажу важливі багатопотокова продуктивність та графіка. M1 Pro кращий у компіляції та стисненні, а Ultra 9 288V — у фотообробці та трасуванні променів. Вибір залежить від конкретного софту.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 9 288V має загальний рейтинг 60, а Apple M1 Pro — 55. Це відображає перевагу Ultra 9 288V у свіжішій архітектурі та однопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.