Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Apple M4 (10-Core) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Intel робить ставку на гібридну архітектуру з високою енергоефективністю, тоді як Apple M4 пропонує видатну однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який чип краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core Ultra 9 288V у більшості бенчмарків, особливо в однопотокових тестах Geekbench 6 (3849 проти 2864) та Cinebench R23 (2102 проти 1967). Він також демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (25080 проти 19288) та швидше обробляє файли, компілює код і рендерить PDF. Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), але Intel поступається за інтегрованою графікою (37 проти 40). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у творчих завданнях, обирайте Apple M4. Intel Ultra 9 288V — гідний варіант для тих, хто цінує сумісність із Windows та гібридну архітектуру.

Основні відмінності

  • Apple M4 (10-Core) має вищий загальний рейтинг (67 проти 60) та кращу однопотокову продуктивність (93 бали проти 76).
  • У Geekbench 6 Apple M4 набирає 3849 балів в одноядерному тесті, що на 34% більше, ніж у Intel (2864).
  • Intel Core Ultra 9 288V виграє в Cinebench R23 багатоядерному тесті (13401 проти 12124), але поступається в Passmark багатоядерному (19288 проти 25080).
  • Apple M4 значно швидше компілює код (118.3 Klines/sec проти 69 Klines/sec) та стискає файли (1500 MB/sec проти 1020 MB/sec).
  • Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), але Apple M4 має трохи кращу інтегровану графіку (40 балів проти 37).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 12124

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 117 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 15100

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M4
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.3 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 3.3 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 33x 44x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 22 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1024 1280
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 4,6 терафлопс
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 18 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Apple M4?

Apple M4 має вищий показник інтегрованої графіки (40 проти 37), що може дати невелику перевагу в іграх. Однак для серйозних ігор обидва чипи потребують дискретної відеокарти.

Який процесор швидше в однопотокових завданнях?

Apple M4 значно швидше: Geekbench 6 одноядерний — 3849 проти 2864 у Intel, а Cinebench R23 — 2102 проти 1967. Це робить його кращим для більшості повсякденних додатків.

Чи варто вибирати Intel Ultra 9 288V для роботи з Windows?

Так, Intel Ultra 9 288V оптимізований для Windows і забезпечує кращу сумісність з ПЗ, тоді як Apple M4 працює лише на macOS. Якщо вам потрібна екосистема Windows, Intel — логічний вибір.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності — 100 балів. Вони споживають мінімум енергії, що робить їх ідеальними для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Для яких завдань краще підходить Apple M4?

Apple M4 чудово підходить для творчих завдань: обробки фото, відео, компіляції коду та рендерингу. Його висока однопотокова продуктивність прискорює більшість професійних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.