Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i3 10100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i3 10100 — це двобій представників різних поколінь. Ultra 9 288V, випущений у 2024 році, пропонує сучасну архітектуру та високу однопотокову продуктивність. Core i3 10100, хоч і старіший (2020 рік), залишається популярним бюджетним рішенням. Розглянемо, наскільки новий чип випереджає попередника в реальних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V значно перевершує Core i3 10100 майже за всіма показниками. У багатоядерних тестах (Cinebench R23) він майже в 2,4 рази швидший, а в одноядерних — на 72% потужніший. Інтегрована графіка Ultra 9 також помітно краща, що важливо для ігор без дискретної відеокарти. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ultra 9 288V стане набагато кращим вибором для сучасних завдань.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V набирає 2864 бали в Geekbench 6 (одноядерний), тоді як i3 10100 — лише 1475, що на 94% більше.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) Ultra 9 отримує 13401 бал проти 5612 у i3 10100 — різниця в 2,4 рази.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V показує 37 балів проти 21 у i3 10100, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 9 досягає вищої продуктивності при подібному енергоспоживанні.
  • Рік випуску та архітектура: Ultra 9 288V (2024) побудований на новітній архітектурі, тоді як i3 10100 (2020) базується на старішому дизайні, що впливає на загальну швидкодію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1141
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 5612

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 304.7 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 32.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 116.4 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 156.4 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 110.6 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 27.3 images/sec
Photo processing 117 images/sec 45.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 6.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 1475
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 4669

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 18 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 16.2M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 2.9 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 128.7 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 529 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 2615
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 8654

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 288V i3-10100
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i3 10100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Intel Core i3 10100?

Intel Core Ultra 9 288V значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS.

Чи варто переходити з Intel Core i3 10100 на Intel Core Ultra 9 288V?

Так, якщо вам потрібна суттєва прибавка до швидкості в робочих завданнях та іграх. Ultra 9 288V удвічі швидший у багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 9 288V забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Чи підійде Intel Core Ultra 9 288V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (13401 бал у Cinebench R23) він добре справляється з рендерингом та обробкою відео.

Який процесор краще для офісних завдань?

Обидва впораються, але Ultra 9 288V забезпечує плавнішу роботу з важкими документами та багатозадачністю завдяки вищим балам у тестах текстової обробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.