Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i3 1125G4

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i3 1125G4 — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за продуктивністю та архітектурою. Ultra 9 288V (2024 рік) належить до лінійки Intel Core Ultra, орієнтованої на високу енергоефективність та потужність, тоді як i3 1125G4 (2020 рік) — це представник серії Tiger Lake для бюджетних ноутбуків. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V значно випереджає Intel Core i3 1125G4 за всіма показниками продуктивності: одноядерний тест Cinebench R23 у нього на 71% вищий (1967 проти 1150), а багатоядерний — у 2,6 раза (13401 проти 5112). Ultra 9 288V також демонструє кращу інтегровану графіку (37% проти 20%) та вищу швидкість обробки фото, PDF і текстів. Однак i3 1125G4 може бути достатнім для базових офісних завдань і веб-серфінгу, особливо з огляду на нижчу вартість пристроїв на його основі. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи, творчості чи ігор — обирайте Ultra 9 288V.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 9 288V має на 71% вищий одноядерний результат Cinebench R23 (1967 проти 1150) та у 2,6 раза кращий багатоядерний (13401 проти 5112).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 9 288V забезпечує значно вищу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V набирає 37 балів проти 20 у i3 1125G4, що дає змогу впоратися з легкими іграми та графічними завданнями.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 9 288V обробляє фото зі швидкістю 117 зображень/с (i3 — 37,2), а PDF — 290,7 Mpixels/с (i3 — 115,2).
  • Дата виходу: Ultra 9 288V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i3 1125G4 — у вересні 2020 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1150
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 5112

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 357.8 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 29.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 90.3 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 115.2 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 148.6 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 24 images/sec
Photo processing 117 images/sec 37.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 5.97 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 1648
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 4390

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 29.8 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 12.9M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 5.7 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 108.1 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 578 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 2482
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 9617

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 288V i3-1125G4
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics Xe G4

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 0.9-2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 9-20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics Xe G4
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,96 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 12
Обчислювальні блоки Немає даних 48
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i3 1125G4
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Intel Core i3 1125G4?

Intel Core Ultra 9 288V значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці (37 проти 20 балів). Він впорається з більшістю сучасних ігор на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як i3 1125G4 підходить лише для дуже легких або старих ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 1125G4 у 2024 році?

Intel Core i3 1125G4 може бути виправданий лише для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео, якщо ви знайдете ноутбук за дуже низькою ціною. Для більш вимогливих завдань краще обрати новіший процесор, як-от Ultra 9 288V.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 9 288V чи i3 1125G4?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 288V забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним вибором.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 288V для відеомонтажу?

Так, Ultra 9 288V добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (13401 бал у Cinebench R23) та швидкій обробці фото (117 зображень/с). Він впорається з редагуванням відео в 1080p і навіть легким 4K.

Який процесор кращий для роботи з великими таблицями та документами?

Intel Core Ultra 9 288V значно швидше обробляє тексти (312,1 сторінок/с проти 148,6) та файли (1020 MB/с проти 357,8). Він буде помітно продуктивнішим у роботі з великими документами та архівами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.