Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i5 10210U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i5 10210U — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління Intel. Ultra 9 288V вийшов у 2024 році та орієнтований на високу однопотокову продуктивність і енергоефективність, тоді як i5 10210U (2019 рік) був популярним вибором для ультрабуків. Порівняємо їх за ключовими параметрами: частотами, кількістю ядер, кешем, енергоспоживанням та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V значно перевершує Intel Core i5 10210U за всіма показниками продуктивності. За даними бенчмарків, Ultra 9 288V демонструє в 2-3 рази вищі результати в одно- та багатоядерних тестах (Geekbench 6, Cinebench R23, Passmark). Він також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Якщо вам потрібен сучасний процесор для роботи, творчості чи ігор, Ultra 9 288V — очевидний вибір. i5 10210U підійде хіба що для базових офісних завдань або бюджетних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V має 76 балів проти 34 у i5 10210U, що означає вдвічі вищу швидкість в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 288V набирає 25 балів, тоді як i5 10210U — лише 7 балів, що свідчить про значно кращу роботу з багатозадачністю.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V отримує 37 балів проти 17 у i5 10210U, що робить його більш придатним для легких ігор та відеомонтажу.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 288V (13401) майже в 4,6 рази вищий, ніж у i5 10210U (2900).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, але Ultra 9 288V досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 880
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 2900

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 275.3 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 14.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 79.7 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 100.4 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 118.3 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 17.9 images/sec
Photo processing 117 images/sec 34.6 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 4.44 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 1286
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 3195

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 23 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 13.9 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 10.9M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 2.1 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 81.6 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 414 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 5.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 2162
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 6191

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 288V i5-10210U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i5 10210U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 288V значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечить комфортнішу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто оновлювати ноутбук з i5 10210U на Ultra 9 288V?

Так, оновлення виправдане, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або іншими ресурсоємними завданнями. Різниця в продуктивності в рази.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 288V досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії завдяки новішій архітектурі.

Чи підходить i5 10210U для сучасних завдань?

Для базових офісних програм, веб-серфінгу та перегляду відео — так. Для важких завдань, як-от рендеринг або ігри, він уже застарів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ultra 9 288V має вдвічі вищий рейтинг інтегрованої графіки (37 проти 17), що дозволяє запускати легкі ігри та пришвидшувати відеомонтаж без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.