Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i5 10400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i5 10400F — два процесори Intel з різних поколінь, що пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 9 288V вийшов у 2024 році, тоді як i5 10400F дебютував у 2020. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову продуктивність, результати бенчмарків (Cinebench, Geekbench, Passmark), а також швидкість обробки файлів, зображень і веб-сторінок.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V значно випереджає Intel Core i5 10400F за однопотоковою продуктивністю (на ~77% у Cinebench R23 одноядерний) та енергоефективністю. Він також демонструє кращі результати в більшості синтетичних тестів, зокрема Geekbench 6 (одноядерний: 2864 проти 1459) та Passmark (одноядерний: 4611 проти 2546). Однак i5 10400F, попри старішу архітектуру, може бути доступнішим варіантом для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових задачах та енергоефективність — обирайте Ultra 9 288V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V має значно вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1967 проти 1110) та Geekbench 6 (2864 проти 1459).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 288V перевершує i5 10400F у Cinebench R23 багатоядерний (13401 проти 7610) та Passmark багатоядерний (19288 проти 12198).
  • Швидкість обробки даних: Ultra 9 288V стискає файли зі швидкістю 1020 MB/sec, тоді як i5 10400F — лише 452.1 MB/sec.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ultra 9 288V досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V має кращу вбудовану графіку (37 балів проти 21), що дозволяє виконувати базові графічні задачі без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1110
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 7610

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 452.1 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 50.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 139.6 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 190.7 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 151 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 33.8 images/sec
Photo processing 117 images/sec 51.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 10.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 1459
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 6263

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 26 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 186.6 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 699 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 2546
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 12198

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 288V i5-10400F
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.3 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i5 10400F
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Intel Core i5 10400F?

Intel Core Ultra 9 288V забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак для серйозних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто міняти Intel Core i5 10400F на Intel Core Ultra 9 288V?

Так, якщо вам потрібна значно вища швидкість в однопотокових завданнях, рендерингу та компресії файлів. Ultra 9 288V пропонує приріст до 77% в одноядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 9 288V досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішому техпроцесу.

Чи підходить Intel Core i5 10400F для сучасних завдань?

Так, він все ще справляється з базовими завданнями та іграми, але поступається Ultra 9 288V у швидкості обробки даних, компіляції коду та роботі з графікою.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 288V швидше обробляє зображення (117 проти 51.9 images/sec) та рендеринг PDF, тому він кращий для професійної роботи з медіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.