Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i5 12400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i5 12400 — два процесори з різних поколінь, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 9 288V (2024) — це новітній чип для ультрабуків, орієнтований на однопотокову роботу та економію енергії. Core i5 12400 (2022) — перевірений часом процесор для настільних ПК, який забезпечує стабільну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1967 проти 1710, Geekbench 6 одноядерний: 2864 проти 2245) та енергоефективності, що робить його ідеальним для легких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Core i5 12400, хоч і старший, демонструє близьку багатопотокову продуктивність (Passmark багатоядерний: 19363 проти 19288) і підходить для настільних систем, де важлива стабільність і ціна. Якщо вам потрібна мобільність і свіжі технології — обирайте Ultra 9 288V. Для бюджетного настільного ПК з хорошим запасом потужності — Core i5 12400.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V значно випереджає i5 12400 за одноядерними тестами (Geekbench 6: 2864 vs 2245), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: Незважаючи на різницю в архітектурі, обидва процесори показують майже однакові результати в Passmark (19288 vs 19363), але в Cinebench R23 багатоядерний Ultra 9 288V трохи швидший (13401 vs 12023).
  • Енергоефективність: Ultra 9 288V створений для мобільних пристроїв і має вищий рейтинг енергоефективності (100), тоді як i5 12400 — настільний процесор із вищим енергоспоживанням.
  • Дата виходу: Ultra 9 288V вийшов у вересні 2024 року, а i5 12400 — у січні 2022 року, що впливає на підтримку нових технологій (наприклад, PCIe 5.0, пам'ять LPDDR5X).
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V має кращу вбудовану графіку (37 vs 31), що дозволяє комфортніше працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1710
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 12023

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 879.2 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 65.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 223.7 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 275.6 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 225.9 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 117 images/sec 81.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2245
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 9788

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 60.4 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 47 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 22.7M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 234.5 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1142 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3519
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 19363

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 288V i5-12400
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.3 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i5 12400
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Intel Core i5 12400?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак i5 12400 також добре справляється з більшістю сучасних ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i5 12400 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК. Він забезпечує стабільну продуктивність для роботи та ігор, але поступається новішим чипам в енергоефективності та підтримці сучасних стандартів.

У чому перевага Intel Core Ultra 9 288V перед i5 12400?

Ultra 9 288V пропонує кращу однопотокову продуктивність, вищу енергоефективність і новішу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для ультрабуків і тривалої роботи від батареї.

Який процесор краще підходить для роботи з відеомонтажем?

Ultra 9 288V має трохи вищі результати в багатоядерних тестах (наприклад, Cinebench R23), що дає невелику перевагу в рендерингу. Однак i5 12400 також впорається з базовими завданнями.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, це порівняння показує різницю в архітектурі та призначенні. Ultra 9 288V оптимізований для ноутбуків, а i5 12400 — для настільних ПК, тому вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи стаціонарній потужності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.