Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs Intel Core i5 12600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та Intel Core i5 12600H — два сучасні процесори Intel, що належать до різних поколінь та архітектур. Ultra 9 288V (2024) орієнтований на максимальну однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як i5 12600H (2022) пропонує більше ядер і вищу багатопотокову потужність. Порівняймо їхні характеристики в бенчмарках, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2864 проти 2343) та енергоефективності, що робить його ідеальним для швидкої реакції в повсякденних завданнях і роботі з браузером. Однак Intel Core i5 12600H демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (22212 проти 19288) та Clang compilation (75.3 Klines/sec проти 69), що краще підходить для компіляції коду, рендерингу та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна енергоефективність і швидкість в одному потоці — обирайте Ultra 9 288V. Для багатозадачності та професійної роботи — i5 12600H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V значно випереджає i5 12600H у Geekbench 6 одноядерному (2864 vs 2343) та Cinebench R23 одноядерному (1967 vs 1768).
  • Багатопотокова продуктивність: i5 12600H має перевагу в Passmark багатоядерному (22212 vs 19288) та Clang compilation (75.3 vs 69 Klines/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Ultra 9 288V використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V має вищий бал за інтегровану графіку (37 vs 33), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях.
  • Обробка тексту та фото: Ultra 9 288V швидше обробляє текст (312.1 vs 229.9 pages/sec) та фото (117 vs 93.5 images/sec), що корисно для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1768
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 13730

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 895.9 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 259.2 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 309.9 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 229.9 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 46.9 images/sec
Photo processing 117 images/sec 93.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 16.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2343
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 10489

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 53.7 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 28.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 261.8 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1302 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 15.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3553
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 22212

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 288V i5-12600H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 3.3 ГГц 2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 1,79 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт Intel Core i5 12600H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи Intel Core i5 12600H?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core Ultra 9 288V має перевагу завдяки вищим показникам у Cinebench R23 одноядерному (1967 проти 1768) та Geekbench 6 одноядерному (2864 проти 2343).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 9 288V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу енергоефективність у реальних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i5 12600H для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark 22212 проти 19288) та кращій швидкості рендерингу (Ray tracing 16.6 проти 14.5 Mpixels/sec) i5 12600H краще впорається з відеомонтажем.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Intel Core i5 12600H швидше компілює код (Clang 75.3 Klines/sec проти 69), тому він краще підходить для розробки та компіляції великих проєктів.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 9 288V?

Якщо вам потрібна максимальна однопотокова продуктивність, швидка робота з браузером та офісними додатками, а також енергоефективність — так. Для багатозадачності та професійних завдань i5 12600H буде вигіднішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.