Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Pentium Silver N6000 vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Pentium Silver N6000 та Intel Celeron N5100 — це два енергоефективні процесори для бюджетних ноутбуків, неттопів та тонких клієнтів, випущені на початку 2021 року. Обидва побудовані на архітектурі Jasper Lake і мають 4 ядра, проте Pentium Silver N6000 отримав вищі тактові частоти та потужнішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Pentium Silver N6000 випереджає Celeron N5100 в однопотокових завданнях завдяки вищій тактовій частоті (Turbo до 3.3 ГГц проти 2.8 ГГц), що дає приріст у Cinebench R23 (одноядерний) на 9% та Geekbench 6 (одноядерний) на 15%. Водночас Celeron N5100 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (на 9%) та швидше стискає файли. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (TDP 6 Вт), тому Pentium N6000 краще підходить для повсякденних завдань із веб-серфінгом та офісними програмами, а Celeron N5100 — для легкого багатозадачного навантаження.

Основні відмінності

  • Intel Pentium Silver N6000 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 558 балів проти 485 балів у Celeron N5100, що на 15% більше.
  • Celeron N5100 виграє в багатопотокових тестах Passmark (3316 проти 3045) та швидше обробляє файли (стиснення 152.3 MB/s проти 137.1 MB/s).
  • Інтегрована графіка в Pentium N6000 оцінюється вище (13 балів проти 11), що забезпечує кращу продуктивність у простих іграх та відтворенні відео.
  • Celeron N5100 демонструє вищу швидкість у PDF-рендерингу (54.4 Mpixels/s проти 44) та Clang-компіляції (10.9 Klines/s проти 10.4).
  • Обидва процесори мають однаковий рівень енергоефективності (100 балів) і TDP 6 Вт, тому споживання енергії не є вирішальним фактором.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 755 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 2032 1796

GeekBench v6

File compression 137.1 MB/sec 152.3 MB/sec
Clang compilation 10.4 Klines/sec 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 53.3 pages/sec 42.9 pages/sec
PDF Renderer 44 Mpixels/sec 54.4 Mpixels/sec
Text processing 110.1 pages/sec 91.6 pages/sec
Background blur 3.57 images/sec 3.28 images/sec
Photo processing 5.93 images/sec 6.23 images/sec
Ray tracing 2.67 Mpixels/sec 1.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 558 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 1229 1151

PassMark

Integer math 11.5 GOps/sec 11.9 GOps/sec
Floating point math 6.7 GOps/sec 7.2 GOps/sec
Find prime numbers 11M Primes/sec 12M Primes/sec
Random string sorting 5.1M Strings/sec 5.8M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 2.5 GBytes/sec
Data compression 38 MBytes/sec 41.9 MBytes/sec
Physics 225 Frames/sec 246 Frames/sec
Extended instructions 1.1B Matrices/sec 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1403 1391
Passmark CPU (багатоядерний) 3045 3316

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 січня 2021 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Jasper Lake
Номер моделі N6000 N5100
Інтегрована графіка UHD Graphics 32 EUs UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1.1 ГГц 1.1 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 11x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1338 BGA-1338
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 32 EUs Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 850 МГц 800 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 12
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 6-10 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
- DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Pentium Silver N6000 Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для офісних завдань: Pentium N6000 чи Celeron N5100?

Для офісних завдань (текст, таблиці, браузер) краще підійде Pentium N6000 завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує швидший відгук інтерфейсу.

Чи можна грати в ігри на цих процесорах?

Так, але лише в старі або маловимогливі ігри. Pentium N6000 має кращу інтегровану графіку, тому забезпечить вищий FPS у простих проектах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову енергоефективність (TDP 6 Вт), тому споживання енергії практично не відрізняється.

Чи варто переплачувати за Pentium N6000 замість Celeron N5100?

Якщо вам потрібна вища швидкість у веб-браузері та простих додатках — так. Для багатозадачності та компіляції Celeron N5100 може бути вигіднішим.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Обидва слабкі для відеомонтажу, але Pentium N6000 через кращу графіку та однопотокову продуктивність буде трохи швидшим у рендерингу простих проектів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.