Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Pentium Silver N6005 vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Pentium Silver N6005 (2021) та AMD Ryzen 3 2200G (2018) — це два бюджетні процесори, які часто розглядають для збірки недорогого ПК або мультимедійного центру. Незважаючи на різні архітектури та роки випуску, обидва чипи пропонують вбудовану графіку та низьке енергоспоживання. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 2200G випереджає Intel Pentium Silver N6005 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 27%, багатопотокова — на 75%, а інтегрована графіка потужніша для легких ігор. Однак Pentium Silver N6005 новіший і демонструє кращу енергоефективність (TDP 10 Вт проти 65 Вт), що робить його ідеальним для безшумних систем та HTPC. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність і можливість апгрейду — обирайте Ryzen 3 2200G. Для енергоощадних збірок та базових завдань вистачить Pentium Silver N6005.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 3 2200G значно швидший — у Cinebench R23 багатоядерний результат 3587 проти 2429 у Pentium Silver N6005, а одноядерний 942 проти 796.
  • Енергоспоживання: Pentium Silver N6005 має TDP лише 10 Вт, що робить його набагато економнішим за 65-ватний Ryzen 3 2200G.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 2200G оснащений графікою Radeon Vega 8, яка забезпечує кращу продуктивність у легких іграх (Background blur 15.2 проти 5 images/sec).
  • Рік виходу: Pentium Silver N6005 вийшов у 2021, а Ryzen 3 2200G — у 2018, тому новіший Intel має підтримку сучасніших інтерфейсів (наприклад, PCIe 3.0).
  • Бенчмарки: Ryzen 3 2200G перемагає у Geekbench 6 (одноядерний 1083 проти 529) та Passmark (багатоядерний 6756 проти 5367), що свідчить про його загальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 796 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 2429 3587

GeekBench v6

File compression 176.2 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 15.2 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 52.8 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 69.8 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 99.6 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 5 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 8.79 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 2.48 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 529 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 1507 3101

PassMark

Integer math 17.5 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 9.5 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 9.7M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 68 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 386 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 2.3B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1768 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 5367 6756

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 січня 2021 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі N6005 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 32 EUs Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Множник 20x 35x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 128КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1338 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 32 EUs Radeon Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 6-10 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Pentium Silver N6005 Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для офісних завдань?

AMD Ryzen 3 2200G краще справляється з багатозадачністю та швидше обробляє документи, але для простих офісних програм (Word, Excel, браузер) вистачить і Pentium Silver N6005.

Чи можна грати на вбудованій графіці Pentium Silver N6005?

Так, але лише в старі або нетребувальні ігри (наприклад, CS:GO, Minecraft на низьких налаштуваннях). Ryzen 3 2200G забезпечує значно кращу ігрову продуктивність завдяки потужнішій графіці.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Pentium Silver N6005 споживає всього 10 Вт, що робить його ідеальним для пасивного охолодження та економії електроенергії. Ryzen 3 2200G має TDP 65 Вт і потребує активного охолодження.

Чи підходить Ryzen 3 2200G для апгрейду?

Так, він сумісний з материнськими платами на сокеті AM4, що дозволяє в майбутньому замінити на потужніші процесори Ryzen. Pentium Silver N6005 розпаяний на платі (BGA) і не підлягає заміні.

Який процесор обрати для домашнього медіацентру?

Pentium Silver N6005 краще підходить для HTPC завдяки низькому енергоспоживанню та тиші. Ryzen 3 2200G потужніший, але вимагає кращого охолодження та більше місця в корпусі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.