Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Pentium Silver N6005 vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Pentium Silver N6005 та AMD Ryzen 7 7840HS — це процесори з різних цінових і продуктивних категорій. Перший вийшов у 2021 році як енергоефективне рішення для базових завдань, тоді як другий, представлений у 2023 році, орієнтований на потужні ноутбуки для роботи та ігор. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні характеристики, результати бенчмарків і реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840HS значно перевершує Intel Pentium Silver N6005 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища в 2.7 рази, багатопотокова — майже в 7 разів, а інтегрована графіка — в 2.8 рази. Якщо вам потрібен процесор для ресурсомістких завдань, таких як відеомонтаж, 3D-моделювання або сучасні ігри, Ryzen 7 7840HS є очевидним вибором. У той же час Pentium Silver N6005 підійде для простих офісних програм, веб-серфінгу та медіа, завдяки низькому енергоспоживанню.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7840HS набирає 17088 балів у Cinebench R23, тоді як Pentium N6005 — лише 2429, що робить AMD у 7 разів потужнішим.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний тест показує 2577 у Ryzen 7 проти 529 у Pentium — різниця майже в 5 разів.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7840HS обробляє 59.4 зображень/с у Background blur, тоді як Pentium N6005 — лише 5, що вказує на значно кращу графічну продуктивність.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Pentium N6005 споживає значно менше енергії (TDP ~10 Вт) порівняно з Ryzen 7 (TDP ~35-45 Вт).
  • Рік випуску та архітектура: Pentium N6005 (2021, Jasper Lake) застарів у порівнянні з Ryzen 7 7840HS (2023, Zen 4), що пояснює величезний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 796 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 2429 17088

GeekBench v6

File compression 176.2 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 15.2 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 52.8 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 69.8 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 99.6 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 5 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 8.79 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 2.48 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 529 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 1507 12085

PassMark

Integer math 17.5 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 9.5 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 9.7M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 68 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 386 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 2.3B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1768 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 5367 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 січня 2021 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі N6005 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 32 EUs Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.0 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Множник 20x 38x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1338 FP8
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 32 EUs Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 6-10 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Pentium Silver N6005 Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 7840HS значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 780M, що дозволяє запускати сучасні ігри на середніх налаштуваннях. Pentium N6005 підійде лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Pentium N6005 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний пристрій для базових завдань: офіс, веб, відео 1080p. Для роботи з важкими програмами або іграми краще обрати Ryzen 7 7840HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Pentium N6005 споживає менше енергії (TDP ~10 Вт), що робить його ідеальним для пасивного охолодження та тривалої автономної роботи.

Наскільки Ryzen 7 7840HS швидший у багатопотокових завданнях?

Ryzen 7 7840HS приблизно в 7 разів швидший: 17088 балів у Cinebench R23 багатоядерному тесті проти 2429 у Pentium N6005. Це означає значно вищу швидкість у відеомонтажі, компіляції коду та 3D-рендерингу.

Який процесор має краще інтегроване графічне ядро?

AMD Ryzen 7 7840HS з графікою Radeon 780M значно потужніший: у тесті Photo processing він обробляє 87.6 зображень/с, тоді як Pentium N6005 — лише 8.79. Це дозволяє комфортно працювати з графікою та відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.