Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N100 vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N100 (2023) та AMD Ryzen 3 2200G (2018) — це два процесори початкового рівня, які мають однаковий загальний рейтинг 39 балів, але суттєво відрізняються за архітектурою та призначенням. N100 — сучасний енергоефективний чип для офісних ПК та неттопів, тоді як Ryzen 3 2200G — старіший гібридний процесор із потужнішою інтегрованою графікою для бюджетних ігрових збірок. Розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках та реальних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Processor N100 випереджає Ryzen 3 2200G в одноядерних завданнях (Geekbench 6 Single: 1216 vs 1083) і демонструє кращу енергоефективність. Однак Ryzen 3 2200G значно потужніший у багатоядерних сценаріях: Cinebench R23 Multi — 3587 проти 2949, а також швидше обробляє файли (344.7 MB/s проти 227.3 MB/s) та компілює код. Завдяки інтегрованій графіці Vega 8 Ryzen 3 2200G краще підходить для легких ігор, тоді як N100 — для енергоощадних офісних систем.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 3 2200G на 21% швидший у Cinebench R23 Multi (3587 vs 2949) та на 19% у Geekbench 6 Multi (3101 vs 2595).
  • Одноядерна продуктивність: Intel N100 трохи випереджає в Geekbench 6 Single (1216 vs 1083), але поступається в Passmark Single (1943 vs 2049).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 2200G має потужнішу графіку Vega 8, що дає вищі показники в Ray Tracing (4.11 vs 3.1 Mpixels/sec) та Photo Processing (31.2 vs 22.6 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий рейтинг 100, але N100 (TDP 6W) споживає значно менше енергії, ніж Ryzen 3 2200G (TDP 65W).
  • Рік випуску та платформа: N100 (2023) новіший і сумісний із сучасними інтерфейсами, тоді як Ryzen 3 2200G (2018) потребує старіших материнських плат AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 930 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 2949 3587

GeekBench v6

File compression 227.3 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 65.5 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 86.6 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 144.1 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 11.6 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 22.6 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 3.1 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1216 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 2595 3101

PassMark

Integer math 16.4 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 7.5M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 59.4 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 405 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1943 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 5504 6756

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі N100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (24EU) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 35x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1264 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (24EU) Radeon Vega 8
Boost частота GPU 750 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 12 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 6-10 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,29 терафлопс 1,13 терафлопс
Частота GPU Немає даних 300 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N100 Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel N100 чи Ryzen 3 2200G?

AMD Ryzen 3 2200G краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Vega 8, що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх та кращу обробку графіки.

Чи варто вибирати Intel N100 для офісних завдань?

Так, Intel N100 ідеальний для офісних ПК та неттопів завдяки низькому енергоспоживанню (6W) і достатній продуктивності для браузингу, текстових редакторів та перегляду відео.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 3 2200G значно потужніший у багатопотокових завданнях: він швидше компілює код, обробляє файли та рендерить PDF, що робить його кращим для робочих станцій.

Чи можна порівнювати Intel N100 та Ryzen 3 2200G за енергоефективністю?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але N100 споживає всього 6W, тоді як Ryzen 3 2200G — 65W, тому N100 значно економніший.

Який процесор краще для відеомонтажу?

AMD Ryzen 3 2200G краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужнішій графіці, що прискорює рендеринг та обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.