Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N100 vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N100 та AMD Ryzen 5 7640U — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних цінових і продуктивних сегментів. N100 — енергоефективна модель для базових завдань, тоді як Ryzen 5 7640U орієнтований на потужну роботу та ігри. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і визначимо, який процесор краще підходить для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U значно перевершує Intel Processor N100 за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий майже в 4 рази (11012 проти 2949), а одноядерний — на 76% (1635 проти 930). Ryzen 5 7640U також має кращу інтегровану графіку та швидше обробляє файли, зображення й трасування променів. Однак Intel N100 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів), що робить його ідеальним для бюджетних ультрабуків і простих завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте Ryzen 5 7640U, для офісної роботи та веб-серфінгу достатньо N100.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 7640U набирає 11012 балів у Cinebench R23, що майже в 4 рази більше, ніж 2949 у Intel N100.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7640U випереджає N100 на 76% у Cinebench R23 (1635 проти 930) та на 92% у Geekbench 6 (2338 проти 1216).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7640U має значно потужніше відеоядро (34 бали проти 15), що забезпечує кращу продуктивність у трасуванні променів (15.4 проти 3.1 Mpixels/sec).
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 7640U стискає файли зі швидкістю 1190 MB/sec, тоді як N100 — лише 227.3 MB/sec, що в 5 разів повільніше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel N100 споживає менше енергії, що робить його кращим для автономних бюджетних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 930 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 2949 11012

GeekBench v6

File compression 227.3 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 65.5 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 86.6 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 144.1 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 11.6 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 22.6 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 3.1 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1216 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 2595 10420

PassMark

Integer math 16.4 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 7.5M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 59.4 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 405 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1943 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 5504 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі N100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (24EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 35x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1264 FP8
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (24EU) Radeon 760M
Boost частота GPU 750 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 12 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 6-10 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,29 терафлопс 2,66 терафлопс
Частота GPU Немає даних 800 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N100 Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N100 чи AMD Ryzen 5 7640U?

AMD Ryzen 5 7640U значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (34 бали проти 15) і вищій багатоядерній продуктивності. Intel N100 підійде лише для найпростіших ігор.

Чи підходить Intel N100 для офісної роботи?

Так, Intel N100 чудово справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом і текстовими редакторами. Його продуктивність достатня для базової роботи, а енергоефективність забезпечує тривалу автономність.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 7640U значно продуктивніший у багатопотокових завданнях (11012 проти 2949 у Cinebench R23), тому він краще підходить для відеомонтажу та роботи з графікою.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 5 7640U замість Intel N100?

Якщо вам потрібна висока продуктивність для складних завдань, ігор або роботи з мультимедіа, то так. Для простих завдань Intel N100 буде достатньо, і він дешевший.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel N100 споживає менше енергії завдяки простішій архітектурі, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.