Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N100 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N100 та Apple M2 Pro — це два процесори, що представляють різні архітектури та цільові сегменти. N100 — це енергоефективне рішення Intel для бюджетних ноутбуків і міні-ПК, тоді як M2 Pro — потужний чип Apple для професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Processor N100 і Apple M2 Pro — це процесори з кардинально різною продуктивністю. M2 Pro значно перевершує N100 у всіх тестах: багатоядерна продуктивність вища в 5 разів (Cinebench R23), а одноядерна — майже вдвічі. Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), але M2 Pro пропонує набагато кращу інтегровану графіку та швидкість обробки даних. Якщо вам потрібен бюджетний процесор для базових завдань, N100 — гідний вибір. Для професійної роботи, монтажу відео чи програмування M2 Pro буде значно ефективнішим.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Pro набирає 13876 балів у Cinebench R23, тоді як Intel N100 — лише 2949, що робить M2 Pro майже в 5 разів потужнішим.
  • Одноядерна продуктивність: M2 Pro має 1589 балів у Cinebench R23 проти 930 у N100, що забезпечує помітно вищу швидкість в однопотокових завданнях.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів за графіку проти 15 у N100, що робить його кращим для роботи з графікою та легкими іграми.
  • Швидкість обробки даних: M2 Pro стискає файли зі швидкістю 1630 MB/s, тоді як N100 — лише 227.3 MB/s, що вказує на значну перевагу в роботі з архівами.
  • Трасування променів: M2 Pro обробляє 17 Mpixels/s у трасуванні променів, тоді як N100 — лише 3.1 Mpixels/s, що демонструє перевагу в 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 930 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 2949 13876

GeekBench v6

File compression 227.3 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 65.5 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 86.6 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 144.1 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 11.6 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 22.6 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 3.1 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1216 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 2595 14489

PassMark

Integer math 16.4 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 7.5M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 59.4 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 405 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1943 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 5504 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі N100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (24EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (24EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Boost частота GPU 750 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 2432
TMUs 12 152
ROPs 6 76
Обчислювальні блоки 24 304
TGP 6-10 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,29 терафлопс 6,8 терафлопс
Частота GPU Немає даних 450 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel N100 чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (39 балів проти 15). Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча обидва не призначені для важкого геймінгу.

Чи підходить Intel N100 для офісних завдань?

Так, Intel N100 добре справляється з базовими офісними завданнями, веб-серфінгом та переглядом відео. Його енергоефективність робить його ідеальним для бюджетних ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Вони споживають мало енергії, що робить їх придатними для тривалої роботи від батареї.

Чи можна використовувати Apple M2 Pro для монтажу відео?

Так, M2 Pro чудово підходить для монтажу відео завдяки високій багатоядерній продуктивності (13876 балів у Cinebench R23) та потужній графіці. Він значно швидший за N100 у цьому завданні.

Який процесор краще для програмування?

Apple M2 Pro краще підходить для програмування, особливо для компіляції коду (125.3 Klines/s проти 12.6 Klines/s у N100). Він забезпечує швидшу роботу з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.