Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N100 vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N100 і Apple M4 (10-Core) — два абсолютно різних процесори за призначенням і продуктивністю. N100 — це енергоефективний чип для бюджетних ноутбуків і міні-ПК, випущений у 2023 році. Apple M4, представлений у 2024 році, є флагманським ARM-процесором для Mac, який пропонує видатну швидкість як в однопотокових, так і в багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Intel N100 за всіма показниками продуктивності: одноядерна швидкість вища в 2-3 рази, багатоядерна — у 4-5 разів. M4 також має набагато потужнішу інтегровану графіку та кращу енергоефективність при значно вищій обчислювальній потужності. Intel N100 залишається виправданим вибором лише для найдешевших пристроїв і базових завдань (офіс, веб-серфінг, медіа). Для будь-яких ресурсомістких завдань — монтажу, програмування, ігор — Apple M4 є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 має оцінку 93 бали проти 34 балів у Intel N100, що робить його більш ніж удвічі швидшим в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 набирає 33 бали проти 6 балів у N100, а в Cinebench R23 багатоядерний результат M4 (12124) майже в 4 рази вищий за N100 (2949).
  • Інтегрована графіка: M4 отримує 40 балів проти 15 балів у N100, що забезпечує значно кращу продуктивність у графічних завданнях та іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів, але M4 досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його набагато ефективнішим.
  • Реальні бенчмарки: У Geekbench 6 M4 набирає 3849 одноядерних і 15100 багатоядерних балів, тоді як N100 — лише 1216 та 2595 відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 930 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 2949 12124

GeekBench v6

File compression 227.3 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 65.5 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 86.6 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 144.1 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 11.6 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 22.6 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 3.1 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1216 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 2595 15100

PassMark

Integer math 16.4 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 7.5M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 59.4 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 405 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1943 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 5504 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі N100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (24EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 3,4 ГГц 2,59 ГГц
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 4 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 44x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 4,41 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 22 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (24EU) Apple M4 GPU (10-core)
Boost частота GPU 750 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 12 80
ROPs 6 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 6-10 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,29 терафлопс 4,6 терафлопс
Частота GPU Немає даних 500 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N100 чи Apple M4?

Apple M4 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Intel N100 підходить лише для дуже легких або старих ігор.

Чи підходить Intel N100 для відеомонтажу?

Intel N100 має низьку багатопотокову продуктивність і слабку графіку, тому для відеомонтажу він не підходить. Apple M4 справляється з такими завданнями набагато краще.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 забезпечує значно вищу продуктивність на кожен ват енергії, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel N100 та Apple M4 для роботи з офісними програмами?

Так, для базових офісних завдань (Word, Excel, браузер) Intel N100 цілком достатньо. Однак Apple M4 працюватиме швидше та плавніше, особливо з великими документами або складними таблицями.

Який процесор вибрати для програмування?

Apple M4 значно кращий завдяки вищій швидкості компіляції (118.3 Klines/sec проти 12.6 Klines/sec) та загальній продуктивності. Intel N100 підійде лише для навчання або дуже легких скриптів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.