Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N200 vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N200 та Apple M3 Max — це два абсолютно різні за призначенням процесори. N200 — енергоефективне рішення для бюджетних ноутбуків і міні-ПК, тоді як M3 Max — флагманський чип Apple для професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від однопотокової та багатопотокової продуктивності до інтегрованої графіки та енергоспоживання, спираючись на об'єктивні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно перевершує Intel Processor N200 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 8 разів вищий (24020 проти 3010), а Geekbench 6 (багатоядерний) — майже у 8 разів (21167 проти 2747). M3 Max також має набагато потужнішу інтегровану графіку та кращу швидкість обробки фото/відео. Однак Intel N200 виграє в ціні та підходить для базових офісних завдань, веб-серфінгу або як енергоефективне рішення для компактних систем. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійної роботи — обирайте M3 Max, для бюджетних сценаріїв — N200.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max має у 8 разів вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 24020 проти 3010 у N200, що робить його ідеальним для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Max набирає 1950 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 930 у N200 — різниця більш ніж удвічі, що важливо для швидкодії в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: M3 Max показує 55 балів за шкалою інтегрованої графіки проти 15 у N200, що забезпечує значно кращу обробку зображень, відео та легкі ігри.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають максимальний рейтинг 100 балів, але M3 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про передову архітектуру Apple.
  • Швидкість обробки даних: M3 Max обробляє 2190 MB/сек при стисненні файлів проти 321.5 MB/сек у N200, а також у 7 разів швидше компілює код (198.5 Klines/сек проти 13.4).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 930 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 3010 24020

GeekBench v6

File compression 321.5 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 13.4 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 72.5 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 82.8 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 98.7 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 12.5 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 25.9 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 3.53 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 903 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 2747 21167

PassMark

Integer math 17.5 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 6.8M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 52.8 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 383 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 2.6B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1904 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 5126 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі N200 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32 EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3.7 ГГц 2,75 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 4,05 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 56 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32 EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 750 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 45 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N200 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M3 Max значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці (55 балів проти 15). Він здатен запускати сучасні ігри, тоді як Intel N200 підходить лише для дуже легких або старих проектів.

Чи варто переплачувати за Apple M3 Max?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням, компіляцією коду або іншими ресурсомісткими завданнями. Для базового офісного використання Intel N200 буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M3 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним у перерахунку на виконану роботу.

Який чип краще підходить для ноутбука?

Apple M3 Max встановлюється в професійні MacBook Pro, забезпечуючи високу продуктивність. Intel N200 — для бюджетних ноутбуків або міні-ПК, де важлива низька ціна та тривалий час роботи від батареї.

Наскільки M3 Max швидший у повсякденних завданнях?

У веб-серфінгу (HTML5 Browser) M3 Max обробляє 557 сторінок/сек проти 72.5 у N200, а в текстових завданнях — 309 сторінок/сек проти 98.7. Різниця помітна при багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.