Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs AMD Ryzen 3 5300U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N95 та AMD Ryzen 3 5300U — це два мобільні процесори, орієнтовані на бюджетні та середні ноутбуки. Незважаючи на те, що N95 вийшов пізніше (2023 рік), Ryzen 3 5300U (2021 рік) демонструє вищі результати в більшості синтетичних тестів. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5300U випереджає Intel Processor N95 за загальним рейтингом (43 проти 39) і має значну перевагу в багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (4637 проти 2769). У одноядерних тестах Ryzen також швидший (Geekbench 6: 1467 vs 1201). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх хорошим вибором для автономних пристроїв. Однак якщо вам потрібна вища обчислювальна потужність для роботи чи ігор, Ryzen 3 5300U є більш раціональним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 3 5300U майже вдвічі потужніший — 4637 балів у Cinebench R23 проти 2769 у N95.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen показує вищі результати в Geekbench 6 (1467 проти 1201) та Passmark (2350 проти 1929).
  • Інтегрована графіка: графічна підсистема Ryzen 3 5300U набирає 19 балів проти 16 у N95, що дає кращу продуктивність у легких іграх та відтворенні відео.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen швидше стискає файли (363 MB/s проти 298.6 MB/s) і рендерить PDF (138.7 Mpixels/s проти 86.1).
  • Дата виходу: Intel N95 новіший (січень 2023), тоді як Ryzen 3 5300U вийшов на два роки раніше (січень 2021), але залишається конкурентним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 1119
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 4637

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec 363 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 67 pages/sec 86.4 pages/sec
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec 138.7 Mpixels/sec
Text processing 135 pages/sec 125.9 pages/sec
Background blur 13.3 images/sec 26.3 images/sec
Photo processing 23.8 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 1467
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 4455

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Floating point math 10.5 GOps/sec 17.9 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 7.3M Strings/sec 14.1M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 58.4 MBytes/sec 133.1 MBytes/sec
Physics 379 Frames/sec 423 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1929 2350
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 9677

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 26 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 26x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.8 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1264 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon RX Vega 6
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 128 384
TMUs 8 24
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 16 6
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Сайт AMD Ryzen 3 5300U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 9 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для повсякденних завдань: Intel N95 чи AMD Ryzen 3 5300U?

AMD Ryzen 3 5300U краще справляється з багатозадачністю та вимогливими програмами завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Intel N95 також підходить для базових завдань (браузинг, офіс), але поступається в швидкості.

Чи підходить Intel Processor N95 для ігор?

Intel N95 має слабку інтегровану графіку (16 балів) і низьку багатопотокову продуктивність, тому він не призначений для сучасних ігор. Для легких або старих проєктів його може вистачити, але краще обрати Ryzen 3 5300U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний показник енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків і забезпечують тривалу автономність.

Чи варто купувати ноутбук з Intel N95 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний пристрій для простих завдань. Але для більш продуктивної роботи або ігор краще розглянути моделі з Ryzen 3 5300U, який пропонує краще співвідношення ціни та потужності.

Який процесор швидший у Cinebench R23?

AMD Ryzen 3 5300U значно швидший: 1119 балів в одноядерному тесті проти 914 у N95, і 4637 балів у багатоядерному проти 2769. Це робить його кращим вибором для рендерингу та обчислень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.