Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N95 та AMD Ryzen 5 8600G — це процесори з різних цінових та продуктивних категорій. N95 — бюджетне рішення 2023 року для базових завдань, тоді як Ryzen 5 8600G (2024) пропонує значно вищу обчислювальну потужність та інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G значно перевершує Intel Processor N95 за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий майже у 5 разів (13628 проти 2769), а одноядерний — майже вдвічі. Ryzen 5 8600G також демонструє кращу інтегровану графіку (39 балів проти 16) та вищу швидкість у реальних завданнях: обробка фото, відео, компіляція. Водночас Intel N95 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цій категорії) і підходить для офісних ПК та медіацентрів. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу чи роботи з великими файлами — обирайте Ryzen 5 8600G. Для базових завдань і економії — Intel N95.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 8600G набирає 13628 балів у Cinebench R23, що майже в 5 разів більше, ніж 2769 у Intel N95.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 8600G отримує 39 балів проти 16 у Intel N95, що робить його значно кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 5 8600G перевершує Intel N95 у Geekbench 6 (одноядерний) — 2727 проти 1201, що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Реальна продуктивність: Ryzen 5 8600G обробляє 109.2 зображень/сек проти 23.8 у Intel N95, а компіляція Clang у 4.5 рази швидша (85.2 Klines/сек проти 19.1).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel N95 споживає менше енергії, що робить його кращим для пасивного охолодження та малопотужних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 13628

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 67 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 135 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 13.3 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 23.8 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 12463

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec 78 GOps/sec
Floating point math 10.5 GOps/sec 48.1 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 98M Primes/sec
Random string sorting 7.3M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 17.4 GBytes/sec
Data compression 58.4 MBytes/sec 295.9 MBytes/sec
Physics 379 Frames/sec 1487 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1929 3888
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 25394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 26 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 43x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 45-65 Вт
Сокет BGA-1264 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 760M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 16
Обчислювальні блоки 16 8
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 2,87 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N95 чи AMD Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G значно потужніший завдяки кращій інтегрованій графіці (39 балів проти 16) і вищій одноядерній продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як Intel N95 підходить лише для дуже старих або казуальних ігор.

Чи варто переплачувати за Ryzen 5 8600G порівняно з Intel N95?

Так, якщо вам потрібна продуктивність для роботи з відео, фото, компіляції коду або ігор. Ryzen 5 8600G у 4-5 разів швидший у багатоядерних завданнях. Intel N95 виправданий лише для базових офісних завдань або медіацентру.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel N95 споживає менше енергії в абсолютних цифрах (TDP близько 15 Вт проти 65 Вт у Ryzen 5 8600G). Для пасивних систем або ноутбуків N95 кращий.

Чи можна використовувати Intel N95 для стрімінгу або монтажу відео?

Для базового монтажу 1080p Intel N95 підійде, але продуктивність буде низькою. Ryzen 5 8600G забезпечує набагато швидший рендеринг і плавнішу роботу з відео (330.3 Mpixels/сек проти 86.1).

Який процесор вигідніший для домашнього ПК?

Якщо бюджет обмежений і завдання прості (серфінг, офіс, фільми) — Intel N95. Для універсального ПК з можливістю ігор, роботи з графікою та багатозадачності — AMD Ryzen 5 8600G.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.