Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs AMD Ryzen 7 8700G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N95 та AMD Ryzen 7 8700G — два процесори різних поколінь і класів. N95 вийшов у січні 2023 року як енергоефективне рішення для бюджетних ноутбуків, тоді як Ryzen 7 8700G, представлений у січні 2024-го, належить до потужних гібридних APU з інтегрованою графікою Radeon 780M. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між цими моделями та який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700G значно перевершує Intel Processor N95 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 6,5 раза вищий, а одноядерний — удвічі. Інтегрована графіка Ryzen 7 8700G (оцінка 45 проти 16) робить його придатним для легких ігор, тоді як N95 — суто офісний чи мультимедійний чип. Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), що свідчить про оптимізацію енергоспоживання. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та графіка, обирайте Ryzen 7 8700G. Для простих завдань і тривалої автономності підійде N95.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 8700G набирає 18049 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як N95 — лише 2769, що в 6,5 раза менше.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) показує 2635 у Ryzen 7 8700G проти 1201 у N95 — перевага AMD у 2,2 раза.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 8700G має оцінку 45 балів (Radeon 780M), що майже втричі вище за 16 балів N95 (Intel UHD Graphics).
  • Швидкість обробки даних: File compression у Ryzen 7 8700G досягає 1440 MB/s, тоді як N95 — лише 298.6 MB/s, різниця в 4,8 раза.
  • Рендеринг та компіляція: Clang compilation у Ryzen 7 8700G становить 108.2 Klines/s, а у N95 — 19.1 Klines/s, що в 5,7 раза швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 1821
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 18049

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec 1440 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 108.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 67 pages/sec 303.9 pages/sec
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec 402.6 Mpixels/sec
Text processing 135 pages/sec 272 pages/sec
Background blur 13.3 images/sec 65.4 images/sec
Photo processing 23.8 images/sec 108 images/sec
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec 23.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 2635
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 14225

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec 104.2 GOps/sec
Floating point math 10.5 GOps/sec 63.3 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 7.3M Strings/sec 44.3M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 23.1 GBytes/sec
Data compression 58.4 MBytes/sec 388.8 MBytes/sec
Physics 379 Frames/sec 1729 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 29.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1929 3950
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 31794

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 26 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 42x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 45-65 Вт
Сокет BGA-1264 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Сайт AMD Ryzen 7 8700G
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel N95 чи AMD Ryzen 7 8700G?

AMD Ryzen 7 8700G значно кращий завдяки потужній інтегрованій графіці Radeon 780M (оцінка 45 проти 16). Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як N95 підходить лише для казуальних або старих ігор.

Чи варто обирати Intel N95 для офісних завдань?

Так, Intel N95 цілком достатній для роботи з документами, браузером та відео. Його енергоефективність (100 балів) забезпечує тривалу автономність у бюджетних ноутбуках.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 8700G має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 18049 балів проти 2769 у N95, що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.

Чи підходить AMD Ryzen 7 8700G для рендерингу?

Так, Ryzen 7 8700G чудово справляється з рендерингом: PDF Renderer — 402.6 Mpixels/s, Ray tracing — 23.6 Mpixels/s, що в 4–7 разів швидше за N95.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності 100 балів. Intel N95 споживає менше енергії (близько 15 Вт), але Ryzen 7 8700G (45–65 Вт) пропонує набагато більше продуктивності на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.