Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N95 та Apple M2 Pro — це процесори з абсолютно різних світів. Перший орієнтований на бюджетні ноутбуки та базові завдання, другий — на професійну роботу в екосистемі Apple. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто переплачувати за продуктивність M2 Pro або для ваших задач вистачить скромного N95.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Processor N95 за всіма показниками продуктивності: однопотокова та багатопотокова швидкість у Cinebench R23 та Geekbench 6 вища в 1.7–5 разів. M2 Pro також має потужнішу інтегровану графіку та кращу енергоефективність. Однак Intel N95 — значно доступніший варіант для простих завдань: веб-серфінгу, офісних програм та відео у 1080p. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з відео — обирайте M2 Pro. Для базового використання цілком підійде N95.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro набирає 13876 балів у Cinebench R23, що в 5 разів більше, ніж 2769 у Intel N95.
  • Однопотокова швидкість: M2 Pro (1589 балів) на 74% швидший за N95 (914 балів) у Cinebench R23.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro обробляє 53.8 зображень/с у Background blur, тоді як N95 — лише 13.3 зображень/с.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Pro забезпечує значно вищу продуктивність на ват.
  • Дата виходу: Intel N95 вийшов 26 січня 2023 року, а Apple M2 Pro — на 9 днів раніше, 17 січня 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 13876

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 67 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 135 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 13.3 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 23.8 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 14489

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 10.5 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 7.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 58.4 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 379 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1929 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 26 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 2432
TMUs 8 152
ROPs 4 76
Обчислювальні блоки 16 304
TGP 6-15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 1 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N95 чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Intel N95 підійде лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати Intel N95 для роботи з відео?

Intel N95 впорається з базовим монтажем відео у 1080p, але для 4K або складних ефектів його продуктивності недостатньо. Apple M2 Pro набагато краще підходить для відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M2 Pro забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи можна порівнювати Intel N95 та Apple M2 Pro?

Так, це порівняння показує різницю між бюджетним x86-процесором та преміальним ARM-чипом. Вибір залежить від ваших завдань та бюджету.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M2 Pro компілює 125.3 Klines/sec у Clang, що в 6.5 разів швидше за Intel N95 (19.1 Klines/sec). Для розробки краще обрати M2 Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.