Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N95 та Apple M3 — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. N95 вийшов у січні 2023 року як бюджетне рішення для ноутбуків початкового рівня, тоді як M3, представлений у жовтні 2023 року, є флагманським чипом Apple для MacBook та Mac. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоефективність, графіка та реальні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M3 значно перевершує Intel Processor N95 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища більш ніж удвічі (Geekbench 6: 3009 проти 1201), а багатопотокова — майже в 4 рази (11815 проти 2902). Інтегрована графіка M3 також набагато потужніша, що робить його кращим вибором для творчих завдань та ігор. Однак Intel N95 виграє в ціні та підходить для базових офісних завдань. Якщо бюджет обмежений — N95, якщо потрібна максимальна продуктивність — M3.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 має Geekbench 6 (одноядерний) 3009 проти 1201 у Intel N95 — різниця в 2.5 рази.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 набирає 11815 балів у Geekbench 6 (багатоядерний), тоді як N95 — лише 2902, що в 4 рази менше.
  • Інтегрована графіка: M3 забезпечує 50.2 images/sec у Background blur проти 13.3 у N95 — графічна потужність вища в 3.8 рази.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M3 досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Дата виходу: Intel N95 вийшов у січні 2023, а Apple M3 — у жовтні 2023, що частково пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 10454

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 67 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 135 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 13.3 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 23.8 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 11815

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 10.5 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 21M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 7.3M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 58.4 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 379 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1929 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 26 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3,4 ГГц 2,75 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 4,05 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M3 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 128 1280
TMUs 8 80
ROPs 4 40
Обчислювальні блоки 16 160
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 1 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel N95 чи Apple M3?

Apple M3 значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (50.2 images/sec проти 13.3 у N95). Для сучасних ігор M3 набагато кращий вибір.

Чи варто купувати Intel N95 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для базових завдань: серфінгу, офісних програм, перегляду відео. Для більш вимогливих сценаріїв краще обрати M3.

Який процесор енергоефективніший: Intel N95 чи Apple M3?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж споживанні енергії.

Чи можна порівнювати Intel N95 та Apple M3 для відеомонтажу?

Так, і M3 значно виграє: у Photo processing він обробляє 114.8 images/sec проти 23.8 у N95. Для відеомонтажу M3 — беззаперечний лідер.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M3: Cinebench R23 (багатоядерний) — 10454 проти 2769 у Intel N95. M3 майже в 4 рази швидший у багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.