Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N95 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Processor N95 та Apple M4 Max (14-Core) — це протистояння двох абсолютно різних світів: бюджетного енергоефективного рішення для базових завдань і флагманського чипа для професійної роботи. N95, випущений у січні 2023 року, орієнтований на недорогі ноутбуки та міні-ПК, тоді як M4 Max (жовтень 2024) створений для найвимогливіших користувачів MacBook Pro. Різниця в архітектурі, потужності та ціні величезна, і наш детальний аналіз допоможе зрозуміти, наскільки.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) є беззаперечним лідером за всіма показниками продуктивності: його багатоядерний результат у Geekbench 6 (23275 балів) майже у 8 разів вищий, ніж у Intel N95 (2902 бали). В одноядерних завданнях M4 Max також значно швидший (3996 проти 1201). Проте Intel N95 має свої переваги — це надзвичайно енергоефективний і дешевий процесор для простих завдань, таких як веб-серфінг, офісна робота або медіацентр. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу, 3D-моделювання чи ігор — вибір очевидний на користь Apple M4 Max.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M4 Max (14-Core) набирає 23841 бал у Cinebench R23, тоді як Intel N95 — лише 2769 балів, що робить M4 Max майже у 9 разів потужнішим.
  • Одноядерна швидкість: M4 Max демонструє 2279 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 914 балів у N95, забезпечуючи помітно вищу швидкість реакції в додатках.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною графікою Apple, тоді як N95 має слабку вбудовану графіку, що робить M4 Max значно кращим для ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал за цим параметром (100), але M4 Max досягає такої ефективності при значно вищій продуктивності.
  • Архітектура: Intel N95 базується на x86, а Apple M4 Max — на ARMv9, що впливає на сумісність з програмним забезпеченням та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 914 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 2769 23841

GeekBench v6

File compression 298.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 19.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 67 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 86.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 135 pages/sec Немає даних
Background blur 13.3 images/sec Немає даних
Photo processing 23.8 images/sec Немає даних
Ray tracing 3.43 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 2902 23275

PassMark

Integer math 15.3 GOps/sec Немає даних
Floating point math 10.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 21M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 7.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 58.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 379 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 1929 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 5357 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 26 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі N95 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3,4 ГГц 2,59 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 4 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 45x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) Немає даних
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 10
Потоковий Немає даних 10
Частота Немає даних 4,52 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 62 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 128 4096
TMUs 8 256
ROPs 4 128
Обчислювальні блоки 16 512
TGP 6-15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 1 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N95 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N95 чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max (14-Core) значно кращий для ігор завдяки потужній 32-ядерній інтегрованій графіці та вищій продуктивності. Intel N95 підходить лише для дуже легких або старих ігор.

Чи варто вибирати Intel N95 для роботи з відео?

Ні, Intel N95 не підходить для відеомонтажу через низьку багатоядерну продуктивність (2769 балів у Cinebench R23). Для цього краще обрати Apple M4 Max з результатом 23841 бал.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але Apple M4 Max забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи можна порівнювати Intel N95 та Apple M4 Max для офісних завдань?

Так, для базових офісних завдань (текст, таблиці, браузер) Intel N95 цілком достатньо. Однак M4 Max буде значно швидшим і плавнішим у роботі з великими документами та багатозадачністю.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Max (14-Core) має набагато потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) з оцінкою 63 бали, тоді як Intel N95 отримав лише 16 балів. M4 Max підходить для графічних завдань та ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.