Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor N97 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor N97 та Apple M3 Pro — два абсолютно різних за призначенням процесори. N97 — це енергоефективний чип для бюджетних ноутбуків та міні-ПК, випущений у січні 2023 року. M3 Pro — потужний ARM-процесор від Apple, призначений для професійних MacBook Pro, анонсований у жовтні 2023 року. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки велика різниця в продуктивності між цими платформами.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно перевершує Intel Processor N97 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 у 5,4 рази вищий, а Cinebench R23 — у 5 разів. M3 Pro також демонструє кращу однопотокову продуктивність (на 157% вище за Passmark) та набагато потужнішу інтегровану графіку. Однак N97 виграє в ціні та призначений для базових завдань, тоді як M3 Pro — для професійної роботи, монтажу відео та ігор.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M3 Pro має в 5,4 рази вищий багатоядерний Geekbench 6 (15070 проти 2800) та в 5 разів вищий Cinebench R23 (15106 проти 3003).
  • Однопотокова швидкість: M3 Pro перевершує N97 на 157% за Passmark (4533 проти 2011) та на 103% за Geekbench 6 (3158 проти 1230).
  • Графіка та рендеринг: M3 Pro обробляє 142 фото/сек проти 23 у N97, а трасування променів — 18,4 Mpixels/сек проти 2,53, що робить його значно кращим для творчих завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100 за енергоефективність, але M3 Pro досягає цього з набагато вищою продуктивністю завдяки архітектурі ARM.
  • Призначення: Intel N97 орієнтований на бюджетні системи та базові завдання (браузинг, офіс), тоді як M3 Pro — для професійних MacBook Pro з вимогливими додатками.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 973 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 3003 15106

GeekBench v6

File compression 319.2 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 20.1 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 66 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 88.9 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 139.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 10.5 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 23 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 2.53 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1230 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 2800 15070

PassMark

Integer math 16.5 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 11.1 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 7.9M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 62.8 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 441 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 3.1B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2011 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 5757 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі N97 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (24EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 3.6 ГГц 2,75 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 4,05 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1264 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (24EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 12 144
ROPs 6 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 6-10 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 7,4 терафлопс
Частота GPU Немає даних 500 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 1 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor N97 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 9 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel N97 чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (142 images/sec проти 23) та трасуванню променів. Він забезпечує плавний геймплей у сучасних іграх, тоді як N97 підходить лише для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто купувати Intel N97 у 2025 році?

Intel N97 доцільний лише для бюджетних ПК або міні-ПК для базових завдань: серфінгу, офісних програм, перегляду відео. Для роботи з відео, 3D або сучасними іграми він не підходить.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M3 Pro досягає цього з набагато вищою продуктивністю. Завдяки ARM-архітектурі він споживає менше енергії на одиницю роботи.

Чи можна порівнювати Intel N97 та Apple M3 Pro за ціною?

N97 значно дешевший, оскільки призначений для бюджетних пристроїв. M3 Pro встановлюється в дорогі MacBook Pro, тому їхнє порівняння за ціною некоректне — це різні ринкові сегменти.

Який процесор кращий для монтажу відео?

Apple M3 Pro значно кращий: він має в 5 разів вищу багатоядерну продуктивність і потужну графіку. N97 не справиться з навіть базовим монтажем у 4K, тоді як M3 Pro підходить для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.