Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs AMD Ryzen 5 1600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та AMD Ryzen 5 1600 — це процесори різних поколінь і архітектур. U300 вийшов у 2023 році та орієнтований на мобільні пристрої з високою енергоефективністю, тоді як Ryzen 5 1600 (2017 рік) — це настільний процесор для продуктивних ПК. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU можуть виконувати широкий спектр завдань, але їхні сильні сторони суттєво відрізняються.

Короткий висновок. Intel Processor U300 виграє в однопотокових завданнях та енергоефективності завдяки новішій архітектурі (Cinebench R23 одноядерний: 1570 проти 900). Він краще підходить для повсякденного використання, офісних програм та легких ігор. Натомість AMD Ryzen 5 1600 має перевагу в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 6230 проти 4087) і краще справляється з рендерингом, компіляцією коду та відеомонтажем. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність та економія енергії чи максимальна багатозадачність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel U300 значно швидший завдяки вищим частотам та новішій архітектурі (Geekbench 6 одноядерний: 2158 проти 1118).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 1600 лідирує завдяки більшій кількості ядер/потоків (Cinebench R23 багатоядерний: 6230 проти 4087).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий бал (100), але U300 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel U300 має кращу вбудовану графіку (24 бали проти 19), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Рік виходу та платформа: U300 (2023) – мобільний процесор, Ryzen 5 1600 (2017) – настільний, що впливає на можливості апгрейду та тип системи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 6230

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 473.5 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 40.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 121.5 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 154.2 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 99.8 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 8.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 1118
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 4965

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 21.4 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 20.3M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 172.2 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 644 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 2066
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 12279

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 11 квітня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Немає

Процесор

Ядер 1 6
Потоковий 2 12
Частота 1,2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 6
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 39,74 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Сайт AMD Ryzen 5 1600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel U300 чи AMD Ryzen 5 1600?

Intel U300 забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 5 1600 може бути кращим у багатозадачних сценаріях, якщо ви одночасно стрімите або записуєте відео.

Чи підходить Intel Processor U300 для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Для серйозного рендерингу краще обрати Ryzen 5 1600, який має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 6230).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel U300 споживає менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різні сценарії використання. U300 призначений для компактних пристроїв, а Ryzen 5 1600 – для стаціонарних ПК з можливістю апгрейду.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 5 1600 значно швидший: 40.5 Klines/sec проти 23.8 Klines/sec у Intel U300 за тестом Clang compilation.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.