Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs AMD Ryzen 5 3550H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 (2023) та AMD Ryzen 5 3550H (2019) — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках початкового та середнього рівня. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва чипи здатні виконувати повсякденні завдання. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Processor U300 випереджає AMD Ryzen 5 3550H за однопотоковою продуктивністю (на 59% вищий показник) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для швидкої роботи в браузері, офісних додатках і легких іграх. Однак у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг або компіляція, обидва процесори показують майже однаковий результат (4087 vs 4110 балів у Cinebench R23). Якщо вам потрібна економія заряду та сучасність — обирайте Intel U300; для бюджетних ноутбуків з акцентом на багатозадачність підійде Ryzen 5 3550H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel U300 значно швидший — 2158 балів у Geekbench 6 проти 1083 у Ryzen 5 3550H, що дає перевагу в повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 3550H трохи випереджає Intel U300 у Cinebench R23 (4110 проти 4087), але різниця мінімальна.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Intel U300 новіший (2023 рік) і може пропонувати краще управління живленням.
  • Інтегрована графіка: Intel U300 має вищий показник (24 проти 16), що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа.
  • Обробка даних: Intel U300 швидше стискає файли (543.1 MB/sec проти 328.7) та обробляє текст (218.5 pages/sec проти 97.7), що важливо для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 936
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 4110

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 328.7 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 23 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 88.4 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 97.7 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 31 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 5.25 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 3288

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 27.5 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 14 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 12.9M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 7.1 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 109.6 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 400 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 4.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 2026
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 7766

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 8
Частота 1,2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 4
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 21x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 12-35 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Radeon Vega 8
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 384 512
TMUs 24 32
ROPs 12 8
Обчислювальні блоки 48 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Сайт AMD Ryzen 5 3550H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel U300 чи Ryzen 5 3550H?

Intel U300 має кращу інтегровану графіку (рейтинг 24 проти 16), тому він забезпечує вищу частоту кадрів у нетребувальних іграх. Для сучасних AAA-ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 3550H у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний варіант для базових завдань. Однак Intel U300 пропонує кращу однопотокову продуктивність і новішу архітектуру, що робить його більш перспективним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel U300 випущений у 2023 році, тому він може мати кращу оптимізацію живлення в сучасних ноутбуках.

Чи підходить Intel Processor U300 для відеомонтажу?

Для легкого монтажу — так, завдяки кращій однопотоковій продуктивності. Для складних проєктів обидва процесори обмежені через невисоку багатоядерну потужність.

Який процесор має вищу продуктивність у тестах?

Intel U300 перемагає в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2158 проти 1083), а в багатоядерних вони майже рівні (Cinebench R23: 4087 проти 4110).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.