Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs AMD Ryzen 5 7600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та AMD Ryzen 5 7600X — два процесори різних класів: перший орієнтований на енергоефективність і базові завдання, другий — на потужну багатопотокову роботу та ігри. U300 вийшов у січні 2023 року, а Ryzen 5 7600X — у вересні 2022-го. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, кешем, енергоспоживанням та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X значно випереджає Intel Processor U300 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 15210 проти 4087) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2941 проти 2158). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх синтетичних тестах. Intel U300 виграє лише в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром у рейтингу), але це не компенсує різницю в потужності. Якщо вам потрібен процесор для ігор, рендерингу або роботи з важкими додатками — обирайте Ryzen 5 7600X. Для офісних завдань і мінімального енергоспоживання підійде U300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600X має майже в 4 рази вищий результат Cinebench R23 багатоядерний (15210 проти 4087) та в 2,7 раза вищий Geekbench 6 багатоядерний (13615 проти 5096).
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 одноядерний (2941 проти 2158) та Cinebench R23 одноядерний (1951 проти 1570), що дає перевагу в іграх і повсякденних задачах.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600X отримав 41 бал проти 24 у U300, що забезпечує кращу роботу з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але U300 споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер і нижчим частотам.
  • Синтетичні тести: Ryzen 5 7600X значно швидший у компресії файлів (1490 MB/s проти 543), рендерингу PDF (342 Mpixels/s проти 147) та трасуванні променів (20.4 Mpixels/s проти 7.09).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 15210

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 1490 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 269.6 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 342 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 308.4 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 66.1 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 108.1 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 13615

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 85.4 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 51.4 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 204M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 37.1M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 319.3 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 1843 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 24.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 4145
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 28474

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 1 6
Потоковий 2 12
Частота 1,2 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 6
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 47x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт 116 Вт
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 12 4
Обчислювальні блоки 48 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Сайт AMD Ryzen 5 7600X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel U300 чи AMD Ryzen 5 7600X?

AMD Ryzen 5 7600X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2941 проти 2158) та потужнішій інтегрованій графіці.

Чи підходить Intel Processor U300 для офісних завдань?

Так, U300 достатньо продуктивний для офісних програм, веб-серфінгу та текстових редакторів, але для важких завдань краще обрати Ryzen 5 7600X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel U300 споживає менше енергії завдяки меншій потужності, що робить його кращим для бюджетних збірок.

Чи можна використовувати Ryzen 5 7600X для рендерингу відео?

Так, Ryzen 5 7600X чудово підходить для рендерингу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 15210).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7600X має кращу інтегровану графіку (41 бал проти 24), що дозволяє запускати легкі ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.