Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та AMD Ryzen 9 3950X — це два процесори з різних епох та цінових сегментів. U300 — це сучасний енергоефективний чип 2023 року, орієнтований на ноутбуки та компактні системи. Ryzen 9 3950X — це флагманський 16-ядерний монстр 2019 року для потужних десктопів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Processor U300 виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1570 проти 1293) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з легкими додатками. AMD Ryzen 9 3950X, навпаки, демонструє колосальну багатоядерну потужність (Cinebench R23: 22876 проти 4087), що ідеально для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових сценаріях — обирайте Ryzen 9 3950X. Для повсякденних завдань та економії енергії краще підійде Intel U300.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 3950X значно перевершує U300 у Cinebench R23 (22876 проти 4087) та Geekbench 6 (11367 проти 5096), що робить його лідером у важких обчисленнях.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Processor U300 має вищі одноядерні показники (Cinebench R23: 1570 проти 1293), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та звичайних додатках.
  • Енергоефективність: U300 споживає значно менше енергії (TDP 15W проти 105W у 3950X), що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних ПК.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 3950X має вищий бал за інтегровану графіку (48 проти 24), що дозволяє використовувати його без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Спеціалізовані завдання: 3950X лідирує у Clang compilation (137.6 Klines/sec проти 23.8), Ray tracing (30.4 Mpixels/sec проти 7.09) та File compression (869 MB/sec проти 543.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 22876

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 11367

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Немає

Процесор

Ядер 1 16
Потоковий 2 32
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 16
Кількість потоків 6 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel U300 чи AMD Ryzen 9 3950X?

Intel Processor U300 має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для ігор. Однак Ryzen 9 3950X може бути кращим у сучасних іграх, які використовують багато ядер. Вибір залежить від конкретних ігор та відеокарти.

Чи підходить Intel U300 для відеомонтажу?

Intel U300 може впоратися з легким відеомонтажем, але для серйозної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще обрати AMD Ryzen 9 3950X завдяки його багатоядерній потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Processor U300 значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (15W). Ryzen 9 3950X споживає 105W, що вимагає потужнішого охолодження та блоку живлення.

Чи можна використовувати Ryzen 9 3950X без відеокарти?

Так, Ryzen 9 3950X має вбудоване графічне ядро, яке дозволяє виводити зображення для офісних завдань та перегляду відео, але для ігор чи роботи з графікою потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор кращий для рендерингу та компіляції?

AMD Ryzen 9 3950X значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду та архівування. Він перевершує Intel U300 у Clang compilation у 5 разів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.