Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та AMD Ryzen 9 5900 — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Intel U300 вийшов у січні 2023 року, орієнтований на енергоефективні рішення для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 5900, представлений у січні 2021 року, належить до високопродуктивної лінійки для настільних ПК. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно перевершує Intel Processor U300 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 20955 проти 4087, а Geekbench 6 багатоядерний — 10055 проти 5096. Одноядерна продуктивність майже однакова (1594 vs 1570 в Cinebench R23). Intel U300 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником), але Ryzen 9 5900 кращий для важких обчислень, рендерингу та компіляції. Для ігор та повсякденних завдань обидва процесори достатньо потужні, але Ryzen 9 5900 дає більший запас продуктивності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900 має в 5 разів вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному тесті (20955 проти 4087), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: майже ідентична — Geekbench 6 одноядерний 2163 (Ryzen) проти 2158 (Intel), різниця менше 1%.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 5900 отримав 45 балів проти 24 у Intel U300, що свідчить про кращу вбудовану графіку для базових завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel U300 споживає менше енергії, що важливо для ноутбуків.
  • Результати Passmark: Ryzen 9 5900 має багатоядерний показник 34405 проти 8299 у Intel U300, що вказує на значно вищу загальну потужність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 20955

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 10055

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Немає

Процесор

Ядер 1 12
Потоковий 2 24
Частота 1,2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 12
Кількість потоків 6 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel U300 чи AMD Ryzen 9 5900?

AMD Ryzen 9 5900 забезпечує вищу багатопотокову продуктивність, що корисно для сучасних ігор, але одноядерна продуктивність майже однакова. Обидва підходять для ігор, але Ryzen 9 5900 має більший запас потужності.

Чи підходить Intel U300 для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Intel U300 може впоратися з легкими завданнями, але для серйозного рендерингу та 3D-моделювання краще обрати AMD Ryzen 9 5900 через значно вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel U300 споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків з автономною роботою.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5900 значно швидший у Clang compilation (96.3 Klines/sec проти 23.8), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Чи варто обирати Intel U300 замість AMD Ryzen 9 5900 для офісних завдань?

Так, Intel U300 достатньо продуктивний для офісних програм, веб-серфінгу та текстових завдань, при цьому споживає менше енергії, що робить його економічнішим варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.