Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та Apple M2 — це два процесори, орієнтовані на різні платформи, але часто порівнювані в контексті продуктивності ноутбуків. U300 вийшов на початку 2023 року, тоді як M2 дебютував у середині 2022-го. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, проте M2 демонструє значно кращі результати в багатопотокових завданнях та інтегрованій графіці. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Processor U300 за більшістю показників: багатопотокова продуктивність вища майже вдвічі (Cinebench R23: 8667 проти 4087), а Geekbench 6 показує перевагу в 2 рази. В одноядерних тестах різниця менша, але M2 все одно швидший. Інтегрована графіка M2 також потужніша. Водночас U300 може бути цікавим для бюджетних систем x86, де потрібна сумісність з Windows. Якщо ваш пріоритет — максимальна продуктивність та енергоефективність, обирайте Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 майже вдвічі потужніший за U300 у Cinebench R23 (8667 vs 4087) та Geekbench 6 (10122 vs 5096).
  • Однопотокова продуктивність: M2 також швидший, але різниця менш помітна: Geekbench 6 — 2589 vs 2158, Passmark — 3901 vs 3037.
  • Інтегрована графіка: M2 значно краще справляється з обробкою зображень (107 vs 46.3 images/sec) та рейтрейсингом (10.5 vs 7.09 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Платформа: Intel U300 сумісний з x86-системами (Windows/Linux), тоді як Apple M2 працює виключно на macOS з архітектурою ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 8667

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 10122

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 4
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 0,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 8
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 400 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 384 1024
TMUs 24 64
ROPs 12 32
Обчислювальні блоки 48 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel U300 чи Apple M2?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак вибір також залежить від платформи: M2 працює лише на macOS, де бібліотека ігор менша.

Чи варто обирати Intel U300 для роботи з відео?

Для відеомонтажу краще підійде Apple M2 завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та швидшій обробці зображень. U300 може впоратися з легкими завданнями, але буде повільнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M2 показує значно кращу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи можна порівнювати Intel U300 та Apple M2 за ціною?

Ціна не вказана, але Intel U300 зазвичай використовується в бюджетних ноутбуках, тоді як Apple M2 — у пристроях середнього та високого сегмента. Різниця в ціні може бути значною.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M2 значно швидший у компіляції Clang (80.4 vs 23.8 Klines/sec) та обробці текстів. Для розробки під macOS M2 — очевидний вибір, для Windows — U300.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.