Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Processor U300 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Processor U300 та Apple M2 Pro — це два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Intel U300 орієнтований на бюджетні та енергоефективні ноутбуки, тоді як Apple M2 Pro створений для професійних завдань у лінійці MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим потребам: базова продуктивність чи потужність для роботи з відео, кодом та графікою.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно перевершує Intel Processor U300 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 13876 проти 4087) та інтегрованою графікою. Він також виграє в однопотокових тестах і демонструє кращі результати в компіляції коду, обробці фото та рендерингу. Intel U300, своєю чергою, є більш доступним рішенням для базових завдань, але програє в усіх сценаріях, де потрібна висока обчислювальна потужність. Обидва процесори мають однаково високу енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro має в 3,4 рази вищий результат у Cinebench R23 (13876 проти 4087), що робить його значно потужнішим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro набирає 39 балів проти 24 у U300, що підтверджується вищою швидкістю обробки зображень (126,3 проти 46,3 зображень/сек) та трасування променів (17 проти 7,09 Mpixels/сек).
  • Однопотокова продуктивність: M2 Pro випереджає в Geekbench 6 (2666 проти 2158) та Passmark (4106 проти 3037), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Компіляція та архівування: M2 Pro компілює код у 5,3 рази швидше (125,3 проти 23,8 Klines/сек) та стискає файли зі швидкістю 1630 MB/сек проти 543,1 MB/сек у U300.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про низьке енергоспоживання, але M2 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 4087 13876

GeekBench v6

File compression 543.1 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 23.8 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 112.9 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 147.1 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 25.5 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 46.3 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 7.09 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2158 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 5096 14489

PassMark

Integer math 25.1 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 10.5M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 90.1 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 545 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3037 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 8299 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі U300 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 8
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 0,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 12
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 400 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 384 2432
TMUs 24 152
ROPs 12 76
Обчислювальні блоки 48 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,84 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Processor U300 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 Pro має потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 24) і вищу швидкість обробки зображень, що забезпечує кращу ігрову продуктивність. Однак для серйозних ігор обидва поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто вибирати Intel U300 для офісних завдань?

Так, Intel U300 цілком впорається з браузером, текстом і простими таблицями. Його продуктивність достатня для базової роботи, але для складних обчислень краще обрати M2 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), що робить їх дуже економними. Однак M2 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності, що є перевагою.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel U300 зазвичай використовується в бюджетних моделях, тоді як M2 Pro — у дорогих MacBook Pro. M2 Pro виправдовує вищу вартість кращою продуктивністю.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M2 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (13876 проти 4087 у Cinebench) та швидшій обробці фото (126,3 проти 46,3 зображень/сек). Він ідеально підходить для професійної роботи з відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.