Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 3 7330U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 3 7330U — це два процесори, що представляють різні архітектури та підходи до мобільних обчислень. Snapdragon X Elite, випущений у кінці 2023 року, створений на ARM-архітектурі та орієнтований на високу продуктивність і енергоефективність. Натомість AMD Ryzen 3 7330U, анонсований на початку 2023 року, є представником серії Ryzen 7000 для ноутбуків початкового рівня. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite значно випереджає AMD Ryzen 3 7330U за більшістю показників продуктивності. У багатопотокових завданнях, таких як компіляція коду або рендеринг, він демонструє втричі вищі результати (Cinebench R23 багатоядерний: 14802 проти 5089). Snapdragon також має кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що робить його більш універсальним вибором для робочих завдань. Однак Ryzen 3 7330U може бути цікавим для бюджетних ноутбуків, де пріоритетом є низька вартість, а не максимальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (14802 проти 5089) та Geekbench 6 (15211 проти 4826), що робить його набагато кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite також випереджає Ryzen 3 7330U в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2880 проти 1708), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite має вищий бал за інтегровану графіку (37 проти 24), що дає змогу краще справлятися з легкими іграми та графічними завданнями.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію енергоспоживання в обох моделях.
  • Дата виходу: Snapdragon X Elite вийшов у жовтні 2023 року, тоді як AMD Ryzen 3 7330U — у січні 2023 року, що робить Snapdragon новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1390
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 5089

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 471.5 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 31.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 84.7 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 135.9 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 181.3 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 27 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 36.3 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 8.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1708
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 4826

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 40.3 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 13.7M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 8.3 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 133.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 460 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 8.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 10976

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3.8 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 23x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 6
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 3 7330U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 3 7330U?

Snapdragon X Elite має вищий бал за інтегровану графіку (37 проти 24), тому він краще підходить для легких ігор. Однак для сучасних AAA-ігор обидва процесори потребуватимуть дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг відео. Наприклад, його результат у Cinebench R23 багатоядерний майже втричі вищий, ніж у Ryzen 3 7330U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно однаково економлять енергію при виконанні завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7330U для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 7330U достатньо продуктивний для офісних програм, веб-серфінгу та перегляду відео. Однак Snapdragon X Elite забезпечить швидшу роботу в більш вимогливих додатках.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Snapdragon X Elite значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 144.9 Klines/sec проти 31.8 Klines/sec у Ryzen 3 7330U, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.