Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 3 8300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 3 8300G — це двобій представників різних архітектур: ARM від Qualcomm та x86 від AMD. Snapdragon X Elite, анонсований у жовтні 2023 року, орієнтований на енергоефективні ноутбуки з високою однопотоковою продуктивністю. Ryzen 3 8300G, випущений у січні 2024 року, належить до лінійки Phoenix і пропонує інтегровану графіку RDNA 3. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite випереджає AMD Ryzen 3 8300G у більшості синтетичних тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2880 проти 2409), багатопотокова (Cinebench R23: 14802 проти 9689) та швидкість компіляції Clang (144.9 проти 45.4 Klines/sec). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite демонструє вищі результати в обробці зображень та PDF. Однак Ryzen 3 8300G може бути привабливішим для бюджетних збірок завдяки сумісності з платформою AM5. Якщо пріоритет — максимальна продуктивність у легких та середніх завданнях, обирайте Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 14802 бали в Cinebench R23, тоді як Ryzen 3 8300G — лише 9689, що на 53% більше на користь Qualcomm.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 Snapdragon X Elite отримує 2880 балів проти 2409 у AMD, що дає перевагу в 19.5%.
  • Компіляція коду: Snapdragon X Elite компілює 144.9 Klines/sec, а Ryzen 3 8300G — лише 45.4 Klines/sec, що втричі повільніше.
  • Рендеринг та графіка: у тесті Ray tracing Snapdragon X Elite видає 25 Mpixels/sec, Ryzen 3 8300G — 9.24 Mpixels/sec, що свідчить про значно кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 9689

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 915.3 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 171.9 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 153.2 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 253.1 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 38.2 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 81.3 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 9.24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 7702

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 25.3 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 20.5M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 9.4 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 163.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3840
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 14572

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 1
Потоковий 12 2
Частота 3.8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 4
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,33 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 3 8300G
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Elite має вищу інтегровану графіку (37 балів проти 33) та кращі результати в Ray tracing (25 vs 9.24 Mpixels/sec), тому він забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite значно швидше обробляє PDF (416.5 проти 153.2 Mpixels/sec) та фото (117.6 проти 81.3 images/sec), що робить його кращим вибором для мультимедійних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite демонструє вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Чи підходить AMD Ryzen 3 8300G для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 8300G добре справляється з текстовими завданнями (253.1 pages/sec) та веб-серфінгом (171.9 pages/sec), але поступається Snapdragon X Elite у складніших обчисленнях.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Snapdragon X Elite значно випереджає Ryzen 3 8300G: у Cinebench R23 багатоядерний результат 14802 проти 9689, а в Passmark CPU — 24528 проти 14572.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.