Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 5 5500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 5 5500U — це два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність, тоді як Ryzen 5 5500U (2021) — перевірений x86-чип для тонких ноутбуків. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, щоб визначити, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Snapdragon X Elite значно випереджає Ryzen 5 5500U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2880 проти 1502) та багатопотоковою (15211 проти 5266). У Cinebench R23 різниця ще більша: 14802 проти 7092 балів. Snapdragon також демонструє кращу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду (144.9 проти 32.5 Klines/sec) та обробка фото (117.6 проти 49.8 images/sec). Однак Ryzen 5 5500U залишається гідним вибором для бюджетних ноутбуків завдяки зрілій екосистемі x86. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність та енергоефективність — обирайте Snapdragon.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2880 проти 1502) та Cinebench R23 (1794 проти 1172).
  • У багатопотокових тестах Snapdragon набирає 15211 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 5 5500U — лише 5266, що втричі менше.
  • Snapdragon значно швидше компілює код (144.9 Klines/sec) порівняно з Ryzen (32.5 Klines/sec) — різниця в 4.5 рази.
  • Інтегрована графіка Snapdragon оцінюється в 37 балів проти 21 у Ryzen, що дає перевагу в обробці зображень та трасуванні променів.
  • Ryzen 5 5500U вийшов на два роки раніше (2021 проти 2023) і належить до старішої архітектури, що впливає на загальну продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1172
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 7092

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 504.2 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 32.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 103.5 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 151.5 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 124.6 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 27.2 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 49.8 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 8.97 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1502
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 5266

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 46 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 10.6 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 177.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 536 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2440
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 13015

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3.8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 38x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1536 448
TMUs 48 28
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 7
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,61 терафлопс
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 5 5500U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Elite має вищий показник інтегрованої графіки (37 проти 21) та кращу продуктивність у трасуванні променів (25 проти 8.97 Mpixels/sec), що робить його більш придатним для легких ігор, хоча обидва не призначені для важких AAA-проєктів.

Чи варто купувати Snapdragon X Elite замість Ryzen 5 5500U?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність у багатопотокових завданнях (компіляція, рендеринг) та енергоефективність. Ryzen 5 5500U залишається бюджетним варіантом для базових офісних завдань.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, яка зазвичай забезпечує менше енергоспоживання при високому навантаженні, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.

Чи підтримує Snapdragon X Elite x86-сумісність?

Snapdragon X Elite використовує ARM-архітектуру, тому для запуску x86-додатків потрібна емуляція, що може вплинути на продуктивність. Ryzen 5 5500U працює з x86-програмами нативно.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite обробляє 117.6 зображень за секунду проти 49.8 у Ryzen, а також швидше рендерить PDF (416.5 проти 151.5 Mpixels/sec). Він значно продуктивніший у мультимедійних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.