Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставили два процесори різних поколінь і архітектур: сучасний Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100), орієнтований на енергоефективність та однопотокову продуктивність, і перевірений часом AMD Ryzen 7 2700X, який свого часу був одним із найкращих для багатопотокових завдань. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2880 проти 1269) та енергоефективністю (100 балів в обох, але при меншому TDP). Snapdragon також демонструє кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1794 проти 1102) та більшості синтетичних тестів. Однак Ryzen 7 2700X, хоч і програє за сухими цифрами, може бути вигіднішим у бюджетних збірках, де важлива сумісність з наявними материнськими платами AM4. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в однопотокових завданнях та економія енергії — обирайте Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2880 проти 1269 у Ryzen 7 2700X, що робить його кращим для більшості повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах Snapdragon також випереджає: Cinebench R23 багатоядерний 14802 проти 10140, а Geekbench 6 багатоядерний 15211 проти 6487.
  • Енергоефективність Snapdragon X Elite набагато вища завдяки сучасній архітектурі (обидва мають 100 балів, але Snapdragon досягає цього при значно меншому енергоспоживанні).
  • Ryzen 7 2700X випущений у 2018 році, тоді як Snapdragon X Elite — у 2023, що пояснює технологічний розрив, але Ryzen може бути дешевшим на вторинному ринку.
  • Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (37 балів проти 25), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 10140

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 6487

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 17518

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Немає даних
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 37x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд
Критична температура Немає даних 85°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 2700X?

Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але Ryzen 7 2700X може бути кращим у багатопотокових сценаріях. Однак для сучасних ігор Snapdragon забезпечує вищий FPS завдяки кращому одноядерному показнику.

Чи варто міняти Ryzen 7 2700X на Snapdragon X Elite?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність в однопотокових завданнях та енергоефективність. Snapdragon X Elite значно швидший у бенчмарках, але переконайтеся, що ваша материнська плата підтримує новий сокет.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Snapdragon X Elite показує кращі результати в більшості тестів, включаючи компіляцію та обробку зображень. Ryzen 7 2700X може бути вигіднішим для бюджетних збірок, але за продуктивністю поступається.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite досягає цього при меншому TDP, що робить його більш економічним у довгостроковій перспективі.

Чи підходить Snapdragon X Elite для апгрейду з Ryzen 7 2700X?

Так, але врахуйте, що Snapdragon використовує інший сокет, тому знадобиться нова материнська плата. Це може збільшити вартість апгрейду, але значно підвищить продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.