Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 7 4800U — це два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на нове покоління Windows-ноутбуків з ARM-архітектурою, тоді як Ryzen 7 4800U (2020 рік) — перевірений x86-чип для ультрабуків. Порівняємо їхню продуктивність, енергоефективність та реальні сценарії використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite значно випереджає AMD Ryzen 7 4800U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю в бенчмарках: Geekbench 6 (одноядерний) на 83% вищий, а Cinebench R23 (багатоядерний) — на 52%. Snapdragon також демонструє кращу швидкість у завданнях, як-от компіляція коду та обробка фото. Однак Ryzen 7 4800U має перевагу в сумісності з x86-програмами та ширшою екосистемою. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у нових ARM-оптимізованих додатках — обирайте Snapdragon X Elite. Для звичних завдань із x86-софтом Ryzen 7 4800U залишається надійним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 2880 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1573 у Ryzen 7 4800U, що на 83% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite отримує 15211 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 6147 у Ryzen 7 4800U — перевага майже в 2.5 рази.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite має вищий рейтинг графіки (37 проти 25), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях та легких іграх.
  • Сумісність: Ryzen 7 4800U підтримує x86-додатки без емуляції, тоді як Snapdragon X Elite потребує емуляції для деяких програм, що може вплинути на продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 9762

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 28 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 6147

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 34 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 13.8 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 226.8 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 730 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2570
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 16689

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Renoir)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 18x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,79 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 4
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 4800U?

Snapdragon X Elite має вищий рейтинг інтегрованої графіки (37 проти 25), що дає йому перевагу в легких іграх. Однак Ryzen 7 4800U краще сумісний з x86-іграми, тому для серйозного геймінгу краще обрати ноутбук з дискретною графікою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати ноутбук з Snapdragon X Elite у 2024 році?

Так, якщо ви використовуєте сучасні ARM-оптимізовані програми та браузери. Snapdragon X Elite пропонує відмінну продуктивність і енергоефективність, але врахуйте можливі проблеми з сумісністю старих x86-додатків.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидший: обробляє 117.6 зображень/сек проти 43.8 у Ryzen 7 4800U, а також має вищу швидкість PDF-рендерингу (416.5 проти 182.8 Mpixels/сек). Для професійної роботи з медіа Snapdragon кращий.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Elite та Ryzen 7 4800U для офісних завдань?

Так, обидва процесори чудово справляються з офісними завданнями. Snapdragon X Elite швидший у текстових завданнях (268.6 стор./сек проти 132.9), але Ryzen 7 4800U забезпечує кращу сумісність з усіма офісними пакетами без емуляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.