Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — це два процесори, які представляють різні підходи до мобільних обчислень. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на високу однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як Ryzen 7 Pro 5850U (2021 рік) — перевірений варіант для бізнес-ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності в бенчмарках, графіці та споживанні енергії, щоб допомогти вам обрати найкращий процесор для ваших завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite значно випереджає AMD Ryzen 7 Pro 5850U за більшістю показників продуктивності. Він демонструє вищі результати в однопотокових (Geekbench 6: 2880 проти 1958) та багатопотокових тестах (Cinebench R23: 14802 проти 8656), а також у швидкості обробки файлів, компіляції та рендерингу. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Snapdragon пропонує кращу інтегровану графіку (37 проти 27). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних завданнях — обирайте Snapdragon X Elite. Ryzen 7 Pro 5850U залишається гідним варіантом для бюджетних бізнес-ноутбуків.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 61 бал проти 49 у Ryzen 7 Pro 5850U, що підтверджується вищими результатами в усіх бенчмарках.
  • Однопотокова швидкість: Snapdragon X Elite має 73 бали проти 53, зокрема в Geekbench 6 (2880 проти 1958) та Cinebench R23 (1794 проти 1403).
  • Багатопотокова обробка: Snapdragon X Elite отримує 33 бали проти 16, з перевагою в Cinebench R23 (14802 проти 8656) та Passmark (24528 проти 16951).
  • Графіка: Snapdragon X Elite лідирує з 37 балами проти 27, що видно в тестах Background blur (67.7 проти 31.1 зображень/с) та Ray tracing (25 проти 11.9 Мпікс/с).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що робить їх однаково економічними для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 8656

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 7011

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 35.9 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 13.1 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 201.7 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 743 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2986
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 16951

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 19x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 2,05 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (37 балів проти 27), що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 7 Pro 5850U на Snapdragon X Elite?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності, компіляції коду або рендерингу. Snapdragon X Elite випереджає Ryzen у 1.5-2 рази в бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково економічні для ноутбуків. Snapdragon X Elite при цьому пропонує вищу продуктивність.

Для яких завдань підходить Ryzen 7 Pro 5850U?

Ryzen 7 Pro 5850U добре справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом, текстовими редакторами та базовою обробкою фото. Він оптимальний для бізнес-ноутбуків.

Який процесор кращий для роботи з відео?

Snapdragon X Elite швидше обробляє фото (117.6 проти 57 зображень/с) та рендеринг PDF (416.5 проти 215.4 Мпікс/с), тому він кращий для відеомонтажу та графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.