Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 9 3900X – це протистояння двох різних епох: ARM-чип 2023 року для ноутбуків та 12-ядерний десктопний гігант 2019 року. Snapdragon X Elite вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 3900X пропонує більше ядер для багатопотокових завдань. Розбираємося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite випереджає AMD Ryzen 9 3900X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2880 проти 1699) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Однак Ryzen 9 3900X має перевагу в багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18682 проти 14802) завдяки 12 ядрам. Якщо вам потрібна мобільність та швидка реакція в повсякденних сценаріях – обирайте Snapdragon. Для стаціонарного ПК із важкими обчисленнями – Ryzen 9 3900X.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite значно швидший в одноядерних тестах: Geekbench 6 (одноядерний) – 2880 проти 1699, Cinebench R23 (одноядерний) – 1794 проти 1312.
  • Ryzen 9 3900X має перевагу в багатоядерних завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) – 18682 проти 14802, хоча Snapdragon випереджає в Geekbench 6 (багатоядерний) – 15211 проти 10470.
  • Snapdragon X Elite значно енергоефективніший: створений для ARM-архітектури та мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 9 3900X – десктопний процесор із TDP 105 Вт.
  • Snapdragon X Elite демонструє кращу продуктивність у реальних завданнях: обробка фото (117,6 проти 75,2 зображень/сек), HTML5 Browser (338,7 проти 209,4 сторінок/сек).
  • Ryzen 9 3900X має більше ядер (12 ядер/24 потоки проти 12 ядер у Snapdragon, але з іншою архітектурою) та вищий Passmark CPU (багатоядерний) – 32621 проти 24528.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 18682

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 10470

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 99.9 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 58.5 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 28.6 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 449.3 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 1808 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2706
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 32621

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Немає даних
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 3.8 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 24
Множник 38x 38x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Elite має кращу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але Ryzen 9 3900X може бути кращим у багатоядерних сценаріях. Однак Snapdragon створений для ноутбуків, тому вибір залежить від платформи.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Snapdragon із десктопним Ryzen?

Так, але важливо враховувати різні архітектури та сценарії використання. Snapdragon оптимізований для мобільних пристроїв, Ryzen – для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор енергоефективніший?

Qualcomm Snapdragon X Elite значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує тривалий час автономної роботи в ноутбуках. Ryzen 9 3900X споживає більше енергії, але пропонує вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D?

Snapdragon X Elite має кращі показники в обробці фото та PDF, але Ryzen 9 3900X може бути потужнішим у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг. Для професійної роботи краще оцінювати конкретні тести.

Чи варто купувати Ryzen 9 3900X у 2025 році?

Ryzen 9 3900X все ще актуальний для багатопотокових завдань на десктопі, але Snapdragon X Elite пропонує сучаснішу архітектуру та кращу енергоефективність для мобільних пристроїв. Вибір залежить від платформи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.