Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та AMD Ryzen 9 5900HX — два потужних процесори для ноутбуків, але з різною архітектурою та призначенням. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, робить ставку на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 9 5900HX (2021 рік) — перевірений восьмиядерник для ігор та робочих завдань. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite випереджає AMD Ryzen 9 5900HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2880 проти 2027) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ультрабуків із тривалим часом автономної роботи. Однак Ryzen 9 5900HX демонструє кращу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 12827 проти 14802 у Snapdragon, хоча Snapdragon має вищий результат). Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність та сучасна архітектура — обирайте Snapdragon X Elite. Для ігор та сумісності з x86-додатками — Ryzen 9 5900HX залишається надійним варіантом.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2880 проти 2027 у Ryzen 9 5900HX.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Snapdragon набирає 14802 балів, що на 15% більше, ніж 12827 у Ryzen 9 5900HX.
  • Snapdragon X Elite забезпечує кращу енергоефективність (100 балів у рейтингу), що дозволяє створювати тонші та легші ноутбуки.
  • AMD Ryzen 9 5900HX має інтегровану графіку Radeon, яка трохи поступається графіці Adreno у Snapdragon (37 проти 32 балів).
  • Snapdragon X Elite вийшов у 2023 році, тоді як Ryzen 9 5900HX — у 2021, тому Snapdragon підтримує новіші технології, але Ryzen має ширшу сумісність з x86-програмним забезпеченням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 12827

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 8506

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 22533

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1E-84-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 33x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 2,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 9 5900HX?

Для ігор краще підходить AMD Ryzen 9 5900HX, оскільки він має сумісність з x86-додатками та більш зрілу екосистему. Snapdragon X Elite може мати обмеження через ARM-архітектуру.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite через енергоефективність?

Так, Snapdragon X Elite має відмінну енергоефективність (100 балів), що забезпечує довший час автономної роботи. Це ідеальний вибір для ультрабуків та мобільних пристроїв.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Snapdragon X Elite обробляє 117.6 зображень/сек (фото) та 67.7 зображень/сек (розмиття фону), що значно швидше за Ryzen 9 5900HX (61 та 40.2 відповідно).

Чи підходить Ryzen 9 5900HX для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 5900HX добре справляється з багатопотоковими завданнями, такими як компіляція коду (69 Klines/сек) та стиснення файлів (734.8 MB/сек), хоча Snapdragon X Elite швидший у цих тестах.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Snapdragon X Elite має трохи кращу інтегровану графіку (37 балів проти 32), що дає невелику перевагу у відтворенні відео та легких іграх без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.