Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Apple M1 Ultra — це два потужних процесори, орієнтовані на різні сегменти. Snapdragon X Elite, анонсований у жовтні 2023 року, створений для ноутбуків на Windows з акцентом на енергоефективність та однопотокову продуктивність. M1 Ultra, випущений у березні 2022 року, є флагманським чипом Apple для Mac Studio та Mac Pro, що пропонує виняткову багатопотокову потужність. Детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra випереджає Snapdragon X Elite за багатопотоковою продуктивністю: Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 проти 14802, а Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 проти 15211. Однак Snapdragon X Elite демонструє кращу однопотокову швидкість (1794 проти 1510 у Cinebench R23) та вищу енергоефективність (100 балів в обох, але з кращими показниками в окремих тестах). Для важких рендерів та компіляції краще обрати M1 Ultra, а для повсякденних завдань та автономності — Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (23841 проти 14802) та Passmark CPU (41175 проти 24528).
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite лідирує в Cinebench R23 (1794 проти 1510) та Geekbench 6 (2880 проти 2436).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але Snapdragon X Elite споживає менше енергії при однопотокових навантаженнях.
  • Графіка: M1 Ultra має вищий бал інтегрованої графіки (53 проти 37), що підтверджується тестами Ray tracing (27.8 проти 25 Mpixels/sec).
  • Робота з файлами: M1 Ultra значно швидший у File compression (2000 проти 1150 MB/sec) та Clang compilation (189 проти 144.9 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 23841

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 18530

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 41175

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 24 жовтня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M1
Номер моделі X1E-84-100 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 12 20
Множник 38x Немає даних
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 48 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 500 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 1536 8192
TMUs 48 512
ROPs 6 256
Обчислювальні блоки 6 1024
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 21,2 терафлопс
TGP Немає даних 120 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 16
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 37) та кращі показники в Ray tracing, що робить його кращим вибором для ігор, хоча обидва не є ігровими рішеннями.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для ноутбука?

Так, Snapdragon X Elite створений для Windows-ноутбуків з акцентом на енергоефективність та однопотокову продуктивність, що забезпечує тривалу автономність та швидку роботу в повсякденних завданнях.

Який процесор швидше компілює код?

Apple M1 Ultra компілює код швидше: Clang compilation 189 Klines/sec проти 144.9 Klines/sec у Snapdragon X Elite, що робить його кращим для розробників.

Чи підходить M1 Ultra для професійного рендеру?

Так, M1 Ultra з багатоядерним балом Cinebench R23 23841 та Passmark 41175 чудово справляється з рендером, відеомонтажем та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite демонструє вищу однопотокову продуктивність при меншому енергоспоживанні, що ідеально для ультрабуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.