Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core i5 1135G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Intel Core i5 1135G7 — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на енергоефективність та продуктивність у багатопотокових завданнях, тоді як i5 1135G7 (2020) — перевірений мобільний чип для ноутбуків середнього рівня. Ми порівняли їхні характеристики, бенчмарки та оцінки, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Snapdragon X Elite значно випереджає Intel Core i5 1135G7 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 14802 проти 5048) та однопотоковою (Geekbench 6: 2880 проти 1783). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції та рендерингу. Проте i5 1135G7 має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але Snapdragon також отримав 100 у цій категорії — фактично рівні). Для ресурсомістких завдань Snapdragon X Elite є кращим вибором, але i5 залишається гідним варіантом для повсякденної роботи.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 14802 у Cinebench R23, що майже втричі більше за 5048 у i5 1135G7.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 показує 2880 у Snapdragon проти 1783 у Intel — різниця понад 60%.
  • Графіка та рендеринг: Snapdragon обробляє 67.7 зображень/с у Background blur, тоді як i5 — лише 25; Ray tracing: 25 Mpixels/с проти 6.1.
  • Компіляція та архівування: Clang compilation у Snapdragon — 144.9 Klines/с, у Intel — 31.2; File compression: 1150 MB/с проти 415.2.
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний рейтинг 100, але Snapdragon X Elite виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1344
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 5048

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 415.2 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 31.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 92.1 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 149.6 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 149.6 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 25 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 46.9 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 6.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1783
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 4930

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 32.5 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 19.6 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 12.8M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 5.6 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 106.1 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 595 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2679
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 9749

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1E-84-100 i5-1135G7
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 80EU

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3.8 ГГц 0.9-2.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 9-24x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1280КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 12-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1449
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 80EU
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1536 640
TMUs 48 40
ROPs 6 20
Обчислювальні блоки 6 80
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,66 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core i5 1135G7
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 1135G7?

Snapdragon X Elite має значно потужнішу інтегровану графіку (рейтинг 37 проти 21) та вищу продуктивність у рендерингу, тому він краще впорається з іграми, хоча для сучасних AAA-проєктів все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1135G7 у 2024 році?

Так, для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа i5 1135G7 досі актуальний. Однак Snapdragon X Elite пропонує значно вищу продуктивність, тому якщо бюджет дозволяє, краще обрати новіший чип.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite використовує новішу архітектуру ARM, що забезпечує кращу продуктивність на ват, особливо в багатопотокових завданнях.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Elite та Intel Core i5 1135G7 за продуктивністю?

Так, незважаючи на різні архітектури (ARM vs x86), бенчмарки та реальні тести дозволяють оцінити їхню швидкодію. Snapdragon X Elite значно випереджає i5 у багатопотокових та однопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite демонструє вищу продуктивність у Photo processing (117.6 зображень/с проти 46.9) та PDF Renderer (416.5 Mpixels/с проти 149.6), тому він кращий для професійної обробки медіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.