Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core i5 13450HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Intel Core i5 13450HX — два сучасних процесори, що належать до різних архітектурних світів. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність, тоді як Intel Core i5 13450HX — класичний x86-чип для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори мають високий рівень енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite випереджає Intel за однопотоковою продуктивністю (73 проти 66) та багатопотоковою (33 проти 25). У реальних тестах Snapdragon показує кращі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 2880 проти 2289) та більшості прикладних завдань, як-от обробка фото чи рендеринг PDF. Однак Intel Core i5 13450HX має вищий багатоядерний показник у Passmark (25585 проти 24528) і трохи кращий результат у Cinebench R23 (багатоядерний: 14906 проти 14802). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сумісних x86-додатках — обирайте Intel. Для енергоефективності та роботи з ARM-оптимізованим софтом — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має значно вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2880) порівняно з Intel Core i5 13450HX (2289), що свідчить про кращу продуктивність в однопотокових завданнях.
  • Intel Core i5 13450HX випереджає Snapdragon у багатоядерному тесті Passmark (25585 проти 24528), демонструючи дещо вищу загальну обчислювальну потужність у певних сценаріях.
  • Snapdragon X Elite значно швидший у компіляції Clang (144.9 Klines/sec) проти Intel (76.5 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.
  • У тесті File compression Snapdragon показує 1150 MB/sec проти 943.2 MB/sec у Intel, що забезпечує швидшу роботу з архівами.
  • Інтегрована графіка обох процесорів майже однакова (37 та 36 балів), тому для ігор варто розглядати дискретні відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1842
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 14906

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 943.2 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 76.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 238.8 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 310.4 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 236 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 49.8 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 98.6 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2289
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 10847

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 84.5 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 62.7 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 85M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 314.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 1543 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 19.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3586
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 25585

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1E-84-100 i5-13450HX
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3.8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 24x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45-55 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт 157 Вт
Сокет Custom BGA-1964
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 16
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 0,37 терафлопс
TGP Немає даних 6-15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core i5 13450HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 13450HX?

Обидва процесори мають майже однакову інтегровану графіку (37 та 36 балів), тому для сучасних ігор знадобиться дискретна відеокарта. Intel Core i5 13450HX може бути кращим через ширшу сумісність з x86-іграми.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з відео та фото?

Так, Snapdragon X Elite показує вищі результати в обробці фото (117.6 images/sec) та фону (67.7 images/sec) порівняно з Intel (98.6 та 49.8 відповідно), що робить його хорошим вибором для творчих завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, яка зазвичай споживає менше енергії при виконанні легких завдань.

Чи підходить Intel Core i5 13450HX для програмістів?

Так, Intel Core i5 13450HX добре справляється з компіляцією (76.5 Klines/sec) та багатопотоковими завданнями, але Snapdragon X Elite значно швидший у Clang (144.9 Klines/sec), що може бути важливим для розробників.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

За даними Passmark, Intel Core i5 13450HX має вищий багатоядерний результат (25585 проти 24528), але Snapdragon X Elite випереджає у Cinebench R23 (14802 проти 14906) та Geekbench 6 (15211 проти 10847), що свідчить про кращу продуктивність у більшості сучасних тестів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.