Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core i7 11700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів з’явився новий гравець — Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100), який кидає виклик перевіреному Intel Core i7 11700KF. Перший створений за ARM-архітектурою та орієнтований на енергоефективність, тоді як другий — класичний x86-чип для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) випереджає Intel Core i7 11700KF за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Однак Intel демонструє дещо вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23, що може бути важливим для важких обчислювальних завдань. Snapdragon також значно швидший у роботі з файлами, компіляції та веб-перегляді, тоді як Intel залишається кращим вибором для сумісності з існуючим ПЗ та ігор.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищий загальний рейтинг (61 проти 55) і лідирує за однопотоковою продуктивністю (73 проти 61) та енергоефективністю (100 проти 100, але з кращими реальними показниками).
  • У Geekbench 6 Snapdragon набирає 2880 (одноядерний) та 15211 (багатоядерний) проти 2334 та 10754 у Intel, демонструючи перевагу в обох режимах.
  • Intel Core i7 11700KF випереджає Snapdragon у Cinebench R23 багатоядерному тесті (15009 проти 14802), що вказує на кращу продуктивність у важких багатопотокових завданнях.
  • Snapdragon значно швидший у компіляції коду (144.9 Klines/sec проти 92.7) та стисненні файлів (1150 MB/sec проти 795.7), що робить його кращим для розробників.
  • Intel Core i7 11700KF вийшов у 2021 році, тоді як Snapdragon X Elite — у 2023, що пояснює його архітектурні переваги та новітні технології.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 15009

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 795.7 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 92.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 210.5 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 348.1 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 231.1 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 79.7 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 21.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2334
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 10754

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 85.9 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 50.8 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 63M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 36.3M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 319.2 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 985 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 22.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3381
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 23922

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Rocket Lake
Номер моделі X1E-84-100 i7-11700KF
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 38x 36x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom LGA-1200
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 50 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core i7 11700KF
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 11700KF?

Intel Core i7 11700KF традиційно краще підходить для ігор через ширшу сумісність з x86-іграми та вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23. Snapdragon X Elite може мати проблеми з емуляцією.

Чи варто вибрати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite демонструє вищу продуктивність у фотообробці (117.6 images/sec проти 79.7) та рендерингу PDF, що робить його хорошим вибором для творчих завдань, особливо в енергоефективних пристроях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite, створений за ARM-архітектурою, зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях, що критично для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core i7 11700KF для серверних завдань?

Так, завдяки багатопотоковій продуктивності (15009 у Cinebench R23) та сумісності з x86-серверним ПЗ, Intel Core i7 11700KF може використовуватися в легких серверних рішеннях.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Snapdragon X Elite значно швидший у компіляції Clang (144.9 Klines/sec проти 92.7), тому для розробників ПЗ він буде кращим вибором, особливо в ARM-сумісних середовищах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.