Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core i7 6700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Intel Core i7 6700 — це процесори з різних епох та архітектур. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, є ARM-чипом нового покоління для ноутбуків, тоді як Intel Core i7 6700 (Skylake) дебютував ще у 2015 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та придатність для сучасних завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite значно випереджає Intel Core i7 6700 за більшістю показників продуктивності. У багатоядерному Cinebench R23 Snapdragon набирає 14802 бали проти 4840 у Intel, а в Geekbench 6 різниця ще більша: 15211 проти 4625. Snapdragon також демонструє кращу однопотокову продуктивність (2880 vs 1389 у Geekbench 6) та вищу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду чи обробка фото. Однак Intel Core i7 6700 може бути актуальним для старих систем або специфічних x86-сумісних застосунків, де ARM-емуляція ще не оптимізована.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Elite має втричі вищий результат у Cinebench R23 (14802 проти 4840), що робить його значно потужнішим для багатозадачності та ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: У Geekbench 6 Snapdragon набирає 2880 балів, тоді як Intel Core i7 6700 — лише 1389, що вказує на перевагу у швидкодії окремих ядер.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 за цим параметром, але Snapdragon X Elite побудований на 4-нм техпроцесі, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite отримує 37 балів проти 18 у Intel, що свідчить про кращу продуктивність вбудованої графіки для базових ігор та відео.
  • Сучасність та сумісність: Snapdragon X Elite вийшов у 2023 році та підтримує новітні технології (ARM64, AI-прискорення), тоді як Intel Core i7 6700 (2015 рік) обмежений архітектурою x86 та застарілими інтерфейсами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1063
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 4840

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 405 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 32.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 102.6 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 137.5 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 137.9 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 24.2 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 46.1 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 6.29 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 1389
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 4625

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 25.7 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 15.9 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 27M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 2.8 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 114.1 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 563 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 2290
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 8078

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 1 вересня 2015
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Skylake
Номер моделі X1E-84-100 i7-6700
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 HD Graphics 530

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3.8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom LGA-1151

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel HD Graphics 530
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2133
- DDR3L-1600
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 34,1 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core i7 6700
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 6700?

Snapdragon X Elite має потужнішу інтегровану графіку (37 балів проти 18), що дає йому перевагу в сучасних іграх. Однак для ігор на x86-системах може знадобитися емуляція, що знижує продуктивність.

Чи варто замінити Intel Core i7 6700 на Snapdragon X Elite?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності, рендерингу та компіляції. Snapdragon X Elite виграє в 2-3 рази за бенчмарками, але переконайтеся, що ваші програми сумісні з ARM.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite використовує сучасніший 4-нм техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підходить Snapdragon X Elite для професійного відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (14802 у Cinebench R23) та швидкій обробці фото (117,6 зображень/с) він добре впорається з відеомонтажем, особливо в ARM-оптимізованих редакторах.

Який процесор кращий для офісних завдань та веб-серфінгу?

Snapdragon X Elite забезпечує плавнішу роботу завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2880 у Geekbench 6) та швидшому завантаженню сторінок (338,7 сторінок/с проти 102,6).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.