Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core Ultra 5 226V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Intel Core Ultra 5 226V — це два сучасних процесори, орієнтовані на продуктивність та енергоефективність. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, має архітектуру ARM і демонструє високі результати в багатопотокових завданнях. Intel Core Ultra 5 226V, представлений у вересні 2024 року, належить до лінійки Lunar Lake і пропонує збалансовані характеристики. Обидва чипи отримали максимальний бал за енергоефективність, але відрізняються за продуктивністю в синтетичних тестах. Розглянемо їхні ключові відмінності.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) випереджає Intel Core Ultra 5 226V у більшості бенчмарків, особливо в багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний (14802 проти 9045) та Geekbench 6 багатоядерний (15211 проти 9904). Snapdragon також швидший у компіляції Clang, обробці PDF та трасуванні променів. Intel Core Ultra 5 226V трохи кращий у текстовій обробці (285.4 проти 268.6 стор./сек). Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але Snapdragon пропонує вищу загальну продуктивність, що робить його кращим вибором для ресурсоємних завдань.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite має значно вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (14802 проти 9045) та Geekbench 6 багатоядерний (15211 проти 9904).
  • Компіляція та обробка даних: Snapdragon X Elite виконує компіляцію Clang зі швидкістю 144.9 Klines/sec, що більш ніж удвічі швидше за Intel (62.6 Klines/sec).
  • Графічні завдання: Snapdragon X Elite перевершує Intel у трасуванні променів (25 проти 12.9 Mpixels/sec) та обробці фону (67.7 проти 45.1 зображень/сек).
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite трохи випереджає Intel у Cinebench R23 одноядерний (1794 проти 1780) та Passmark одноядерний (3979 проти 3910).
  • Текстова обробка: Intel Core Ultra 5 226V демонструє кращу швидкість обробки тексту (285.4 проти 268.6 стор./сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 9045

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 912.7 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 247.8 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 263.9 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 285.4 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 45.1 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 92.9 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2530
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 9904

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 180M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 22M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 180.6 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 1553 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 15.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 18922

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1E-84-100 226V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 130V

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3.8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2560КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FCBGA-2833
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 130V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 1536 896
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 3,32 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core Ultra 5 226V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Snapdragon X Elite має вищий показник інтегрованої графіки (37 проти 33) і кращі результати в трасуванні променів, що може забезпечити кращу ігрову продуктивність, але обидва чипи не є ігровими флагманами.

Чи варто вибрати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite швидше обробляє PDF (416.5 проти 263.9 Mpixels/sec) та фото (117.6 проти 92.9 зображень/сек), що робить його кращим вибором для мультимедійних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, тому вони рівні за цим параметром.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 226V для офісних завдань?

Так, Intel Core Ultra 5 226V добре справляється з текстовими завданнями (285.4 стор./сек) та має достатню продуктивність для повсякденної роботи.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Snapdragon X Elite значно швидший у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний 14802 проти 9045), тому він краще підходить для одночасного запуску кількох додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.