Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core Ultra 7 256V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів з’явився новий гравець — Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100), який кидає виклик традиційному лідеру Intel Core Ultra 7 256V. Обидва чипи орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, тоді як Intel використовує гібридну x86-сумісну конструкцію. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) випереджає Intel Core Ultra 7 256V у багатопотоковій продуктивності завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (14802 проти 10059) та Geekbench 6 (15211 проти 10735). Snapdragon також показує кращу швидкість у компіляції коду (144.9 Klines/sec проти 67.7) та обробці PDF. Однак Intel Core Ultra 7 256V трохи сильніший в одноядерних завданнях (Cinebench R23: 1823 проти 1794) і має вищий Passmark в одноядерному тесті (4151 проти 3979). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх чудовим вибором для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте Snapdragon, а для класичної сумісності та одноядерної швидкості — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно перевершує Intel Ultra 7 256V у Cinebench R23 (14802 проти 10059) та Geekbench 6 (15211 проти 10735), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 256V демонструє невелику перевагу в одноядерному Cinebench R23 (1823 проти 1794) та Passmark (4151 проти 3979), що важливо для швидкодії в повсякденних додатках.
  • Компіляція та обробка даних: Snapdragon X Elite обробляє Clang compilation зі швидкістю 144.9 Klines/sec, що вдвічі швидше за Intel (67.7 Klines/sec), і також випереджає в PDF Renderer (416.5 проти 282.1 Mpixels/sec).
  • Графічні можливості: Обидва процесори мають майже однакові оцінки інтегрованої графіки (37 та 36 балів), але Snapdragon показує кращі результати в Ray tracing (25 проти 14 Mpixels/sec) та Background blur (67.7 проти 50.8 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва чипи отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, що означає однаково низьке енергоспоживання та тривалий час автономної роботи в сучасних ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 1823
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 10059

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 974.9 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 67.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 260.1 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 282.1 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 298.1 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 50.8 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 105.2 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 2676
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 10735

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec 46.2 GOps/sec
Floating point math 109.7 GOps/sec 63.4 GOps/sec
Find prime numbers 286M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 25.8M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 207.6 MBytes/sec 209.5 MBytes/sec
Physics 1715 Frames/sec 1789 Frames/sec
Extended instructions 16.8B Matrices/sec 18.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3979 4151
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 21811

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1E-84-100 256V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3.8 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 38x 22x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2560КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт Немає даних
Сокет Custom FCBGA-2833
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1950 МГц
Шейдерні блоки 1536 1024
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 3,99 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core Ultra 7 256V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core Ultra 7 256V?

Обидва процесори мають приблизно однакову інтегровану графіку (37 та 36 балів), тому для сучасних ігор вони підходять лише на низьких налаштуваннях. Snapdragon X Elite має невелику перевагу в Ray tracing та обробці зображень, але для серйозного геймінгу краще обирати дискретну відеокарту.

Що важливіше для роботи з відео: багатоядерна чи одноядерна продуктивність?

Для рендерингу та експорту відео важливіша багатоядерна продуктивність. Snapdragon X Elite значно випереджає Intel Ultra 7 256V у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 14802 проти 10059), тому він краще впорається з відеомонтажем.

Який процесор забезпечує довшу автономність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому час роботи від батареї залежатиме більше від ємності акумулятора та оптимізації ноутбука. Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі може бути ефективнішим у простих завданнях.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite через сумісність з Windows?

Snapdragon X Elite працює на ARM-архітектурі, тому деякі x86-додатки можуть працювати через емуляцію з незначним зниженням продуктивності. Intel Core Ultra 7 256V має повну нативну сумісність з усіма програмами Windows, що є перевагою для сумісності.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Snapdragon X Elite значно швидший у компіляції коду (Clang: 144.9 Klines/sec проти 67.7 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які часто компілюють великі проекти. Intel Ultra 7 256V може бути зручнішим через нативну підтримку інструментів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.