Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) vs Intel Core Ultra 7 265K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) та Intel Core Ultra 7 265K — це протистояння двох різних архітектур: ARM-процесора, орієнтованого на енергоефективність, та потужного x86-чипа від Intel. Snapdragon X Elite вийшов у жовтні 2023 року, тоді як Core Ultra 7 265K дебютував на рік пізніше. Обидва процесори належать до топ-сегменту, але мають різні сильні сторони: Qualcomm вражає енергоефективністю, а Intel — багатопотоковою продуктивністю. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K є беззаперечним лідером у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 36309 балів проти 14802 у Snapdragon X Elite. Також Intel випереджає в одноядерній продуктивності (2304 vs 1794) та більшості синтетичних тестів. Snapdragon X Elite, своєю чергою, демонструє однакову з Intel 100-бальну оцінку енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків та пристроїв з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel Core Ultra 7 265K. Для мобільних рішень з акцентом на енергозбереження краще підійде Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 265K набирає 36309 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), що більш ніж удвічі перевищує результат Snapdragon X Elite (14802).
  • Одноядерна продуктивність: Intel лідирує з 2304 балами в Cinebench R23 (одноядерний) проти 1794 у Qualcomm, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100, але Snapdragon X Elite традиційно ефективніший у ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite має оцінку 37, Intel — 38, різниця мінімальна, однак Intel показує кращі результати в трасуванні променів (42.2 Mpixels/sec проти 25).
  • Дата виходу: Qualcomm Snapdragon X Elite вийшов у жовтні 2023 року, а Intel Core Ultra 7 265K — у жовтні 2024 року, що робить Intel свіжішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1794 2304
Cinebench R23 (багатоядерний) 14802 36309

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1580 MB/sec
Clang compilation 144.9 Klines/sec 201.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 338.7 pages/sec 475.1 pages/sec
PDF Renderer 416.5 Mpixels/sec 615.6 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 350.8 pages/sec
Background blur 67.7 images/sec 76.9 images/sec
Photo processing 117.6 images/sec 167.2 images/sec
Ray tracing 25 Mpixels/sec 42.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2880 3157
Geekbench 6 (багатоядерний) 15211 21377

PassMark

Integer math 75.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 109.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 286M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 17.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 207.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 1715 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 16.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3979 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24528 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Arrow Lake
Номер моделі X1E-84-100 265K
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Xe2 (Arrow Lake-S)

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3.8 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 12 20
Множник 38x 39x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 3МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 112КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 30МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 80 Вт 250 Вт
Сокет Custom FCLGA-1851
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 64
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-84-100) Сайт Intel Core Ultra 7 265K
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core Ultra 7 265K?

Intel Core Ultra 7 265K має вищу одноядерну продуктивність (2304 проти 1794 у Cinebench R23), що критично для ігор. Також Intel краще справляється з трасуванням променів (42.2 проти 25 Mpixels/sec). Для ігор краще обирати Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності 100, але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його кращим вибором для ультрабуків.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite демонструє 117.6 images/sec при обробці фото та 67.7 images/sec при розмитті фону, що нижче за Intel (167.2 та 76.9 відповідно). Для професійної роботи з медіа Intel Core Ultra 7 265K продуктивніший.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

Intel Core Ultra 7 265K значно потужніший у багатопотокових завданнях: 36309 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 14802 у Snapdragon. Він краще впорається з компіляцією, архівацією та іншими ресурсоємними процесами.

Який процесор новіший і чи варто чекати на Snapdragon X Elite?

Intel Core Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, а Snapdragon X Elite — у жовтні 2023. Intel є свіжішим рішенням і пропонує вищу продуктивність, тому якщо вам потрібна максимальна потужність, варто обирати Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.