Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два процесори з різних архітектур: Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) для ноутбуків на ARM та AMD Ryzen 5 5600 для настільних ПК. Snapdragon X Elite вийшов у жовтні 2023 року, а Ryzen 5 5600 — у березні 2022-го. Обидва мають однаковий загальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за інтегрованою графікою. Розглянемо ключові бенчмарки та особливості, щоб визначити, який чип краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) випереджає AMD Ryzen 5 5600 за більшістю синтетичних тестів: у Geekbench 6 (багатоядерний) він набирає 13301 проти 9081, а в Cinebench R23 (багатоядерний) — 12119 проти 10662. Snapdragon також швидше обробляє веб-сторінки, PDF та фото. Водночас Ryzen 5 5600 демонструє трохи вищий результат у Passmark (одноядерний) — 3258 проти 3180. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних ARM-сумісних застосунках та вища енергоефективність, обирайте Snapdragon X Elite. Для класичних настільних ПК з екосистемою x86 Ryzen 5 5600 залишається перевіреним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно потужніший у Geekbench 6 (багатоядерний) — 13301 проти 9081 у Ryzen 5 5600, що дає перевагу в ресурсомістких завданнях.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite має вищий показник (33 бали) порівняно з Ryzen 5 5600 (31 бал), що впливає на швидкість обробки графіки та відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Snapdragon X Elite (ARM) традиційно ефективніший у мобільних пристроях.
  • Швидкість компіляції: Snapdragon X Elite обробляє 132.3 Klines/sec у Clang compilation проти 64.3 Klines/sec у Ryzen 5 5600 — майже вдвічі швидше.
  • Обробка зображень: Snapdragon X Elite виконує 111.5 images/sec фотообробки та 63.1 images/sec розмиття фону, тоді як Ryzen 5 5600 — 70.7 та 29.5 відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 10662

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 9081

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 21576

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 35x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 5600 має вищий одноядерний показник Passmark (3258) і кращу сумісність з іграми на x86. Snapdragon X Elite може бути обмежений через ARM-архітектуру та емуляцію.

Який чип більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite (ARM) зазвичай споживає менше енергії в мобільних сценаріях.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite показує вищу продуктивність у PDF Renderer (377 проти 269.6 Mpixels/sec) і Background blur (63.1 проти 29.5 images/sec), що корисно для відеомонтажу.

Який процесор швидше компілює код?

Snapdragon X Elite значно швидший: 132.3 Klines/sec проти 64.3 Klines/sec у Ryzen 5 5600, що робить його кращим вибором для розробників.

Який з них краще підходить для офісних завдань?

Обидва впораються з офісними програмами, але Snapdragon X Elite швидше обробляє веб-сторінки (284.1 проти 191.6 pages/sec) і тексти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.