Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та AMD Ryzen 5 8640HS — це два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на максимальну енергоефективність, тоді як Ryzen 5 8640HS належить до лінійки AMD Hawk Point і пропонує високу однопотокову продуктивність. Обидва чипи вийшли наприкінці 2023 року, але мають різні сильні сторони: Snapdragon лідирує в тестах багатопотоковості та обробці зображень, а AMD — в одноядерних завданнях та компіляції. Розберімося, який процесор краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. Загальний рейтинг Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) — 56 балів, що значно вище за 30 балів у AMD Ryzen 5 8640HS. Snapdragon виграє завдяки видатній енергоефективності (100 балів проти 0) та кращій багатопотоковій продуктивності в Geekbench 6 (13301 проти 8013). Однак AMD демонструє вищі одноядерні результати в Cinebench R23 (1730 проти 1530) та Passmark (3625 проти 3180). Якщо вам потрібна автономність та робота з графікою, обирайте Snapdragon. Для завдань, чутливих до частоти одного ядра, краще підійде Ryzen 5 8640HS.

Основні відмінності

  • Енергоефективність: Snapdragon X Elite має 100 балів, а Ryzen 5 8640HS — 0, що робить Qualcomm значно економнішим.
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon набирає 13301 бал у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 8013 у AMD, що на 66% більше.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 8640HS випереджає Snapdragon у Cinebench R23 (одноядерний) — 1730 проти 1530.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon отримує 33 бали, AMD — 34, різниця мінімальна, але Ryzen трохи кращий.
  • Компіляція коду: Snapdragon обробляє 132.3 Klines/sec у Clang, тоді як AMD — лише 53.5 Klines/sec, що свідчить про перевагу ARM у цьому завданні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 13040

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 928.4 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 200 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 237.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 37.6 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 72.3 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 8013

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 67.2 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 39 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 13.5 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 223.9 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 914 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3625
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 19412

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 35x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт Немає даних
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 2,66 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 5 8640HS має трохи вищий бал інтегрованої графіки (34 проти 33) та кращу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Snapdragon X Elite поступається в одноядерних тестах, тому Ryzen 5 8640HS буде кращим вибором для ігрових ноутбуків.

Чи підходить Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite демонструє вищу продуктивність у багатопотокових завданнях, зокрема в обробці зображень (111.5 images/sec проти 72.3) та PDF-рендерингу (377 Mpixels/sec проти 200). Це робить його хорошим вибором для відеомонтажу та графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Qualcomm Snapdragon X Elite значно енергоефективніший: його показник енергоефективності — 100 балів, тоді як у AMD Ryzen 5 8640HS він дорівнює 0. Це означає довший час автономної роботи на ноутбуках із Snapdragon.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Snapdragon X Elite значно випереджає AMD у компіляції Clang: 132.3 Klines/sec проти 53.5 Klines/sec. Якщо ви розробник, Snapdragon буде продуктивнішим для збірки програмного забезпечення.

Чи варто обирати ноутбук із Snapdragon X Elite замість Ryzen 5 8640HS?

Так, якщо вам потрібна максимальна автономність та багатопотокова продуктивність. Snapdragon X Elite має вищий загальний рейтинг (56 проти 30) і краще справляється з ресурсомісткими завданнями, але поступається AMD в одноядерних тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.