Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та AMD Ryzen 7 4700U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти ринку. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, пропонує сучасну архітектуру та високу продуктивність у бенчмарках, тоді як Ryzen 7 4700U, що дебютував у 2020 році, залишається популярним вибором для тонких ноутбуків. Обидва чипи мають однакову енергоефективність, але значно відрізняються за обчислювальною потужністю та можливостями графіки.

Короткий висновок. За результатами тестів, Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно випереджає AMD Ryzen 7 4700U в усіх ключових показниках. Він демонструє на 25% вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Geekbench 6, а в багатоядерних завданнях його перевага сягає 60-70%. Snapdragon також удвічі швидший у рендерингу PDF та обробці фото. Однак Ryzen 7 4700U має старішу архітектуру, але все ще може бути актуальним для базових офісних завдань. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, обирайте Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite має значно вищу однопотокову продуктивність: 2349 балів у Geekbench 6 проти 1488 у Ryzen 7 4700U.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Snapdragon набирає 12119 балів, що майже вдвічі більше за 7378 балів у AMD.
  • Швидкість стиснення файлів у Snapdragon становить 1060 MB/s, тоді як Ryzen показує лише 541 MB/s — різниця майже вдвічі.
  • Інтегрована графіка Snapdragon X Elite оцінюється в 33 бали, що на 50% вище за 22 бали у Ryzen 7 4700U, що дає кращу продуктивність у візуальних завданнях.
  • Snapdragon X Elite вийшов у 2023 році, тоді як Ryzen 7 4700U — у 2020, що пояснює технологічний розрив у архітектурі та ефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 7378

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 5475

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 13371

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Renoir)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 20x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1536 448
TMUs 48 28
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 7
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 1,43 терафлопс
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 4700U?

Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 22), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Для сучасних ігор обидва чипи не призначені, але Snapdragon дасть більше fps.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 7 4700U у 2024 році?

Ryzen 7 4700U все ще підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео, але його продуктивність значно нижча за Snapdragon X Elite. Якщо бюджет обмежений, це може бути варіант.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії при навантаженні. Snapdragon X Elite при цьому показує вищу продуктивність.

Чи підходить Snapdragon X Elite для відеомонтажу?

Так, Snapdragon X Elite демонструє високу швидкість у рендерингу PDF (377 Mpixels/s) та обробці фото (111,5 images/s), що робить його придатним для базового відеомонтажу та графіки.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Snapdragon X Elite значно випереджає Ryzen 7 4700U: 13301 балів у Geekbench 6 проти 5475, а в Passmark багатоядерний — 22884 проти 13371. Це робить його кращим для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.