Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та AMD Ryzen 7 5800X3D — два принципово різних процесори, які представляють різні архітектури та цільові сегменти. Snapdragon X Elite — це ARM-чип для ноутбуків нового покоління, орієнтований на енергоефективність і високу однопотокову продуктивність. Ryzen 7 5800X3D — десктопний процесор AMD з технологією 3D V-Cache, створений для максимальної продуктивності в іграх та багатопотокових завданнях. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) виграє в енергоефективності та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний — 2349 проти 2113), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. AMD Ryzen 7 5800X3D, своєю чергою, демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний — 14804 проти 12119) та кращі результати в компресії файлів і Passmark CPU, що робить його кращим вибором для ігрових ПК і робочих станцій. Якщо вам потрібен мобільний пристрій — обирайте Snapdragon, для стаціонарного ігрового ПК — Ryzen.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2349 проти 2113 у Ryzen 7 5800X3D.
  • AMD Ryzen 7 5800X3D лідирує в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 14804 проти 12119 у Snapdragon.
  • Snapdragon значно краще справляється з компіляцією Clang (132.3 Klines/sec) проти 80.7 Klines/sec у Ryzen.
  • AMD виграє в компресії файлів (1240 MB/sec) та Passmark CPU багатоядерному (28304) — ідеально для ресурсоємних робочих навантажень.
  • Snapdragon X Elite енергоефективніший (показник 100) і створений для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 7 5800X3D — для десктопів із пріоритетом ігрової продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 14804

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 11198

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 28304

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3,4 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache та вищій багатопотоковій продуктивності. Snapdragon X Elite не призначений для ігрових ПК.

Який чип має кращу енергоефективність?

Qualcomm Snapdragon X Elite має найвищий показник енергоефективності (100), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом роботи від батареї.

Чи можна використовувати Snapdragon X Elite для робочих станцій?

Snapdragon X Elite підходить для легких робочих завдань і веб-серфінгу, але для інтенсивних багатопотокових обчислень краще обрати Ryzen 7 5800X3D.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Ryzen 7 5800X3D пропонує вищу продуктивність у багатопотокових завданнях і іграх, що робить його вигіднішим для стаціонарних ПК. Snapdragon X Elite — вибір для мобільності.

Який чип краще справляється з відеомонтажем?

Завдяки вищій багатопотоковій продуктивності AMD Ryzen 7 5800X3D краще підходить для відеомонтажу, але Snapdragon X Elite може бути достатнім для легких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.